Інвестиції та бізнес: як будуть розвивати економіку Донбасу (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: censor.net

З наступного року запрацює Стратегія економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Що вона передбачає, та як допоможе територіальним громадам розвивати економіку Донбасу, з'ясовували журналісти телеканалу "Дом".

Кооператив у Станиці Луганській об'єднує понад 100 місцевих домогосподарств. Тут вирощують близько 2 тис. т овочів за сезон. Об'єднання постачає їх в магазини Луганської області, Харкова, Одеси та Києва. Зараз замовлень стало більше, зазначила засновник кооперативу Маріанна Нещерет.

"Ми ростемо, розвиваємося. В основному ми зараз продукцію робимо під замовлення. Нам треба максимально охопити найближчі області — Донецьку, Луганську та Харківську, для того, щоб, по-перше, це по логістиці було дешевше, по-друге — за часом транспортування", — розповіла підприємиця.

До 2014 року фермери постачали свою продукцію до Луганська. Але через російську агресію цей ринок збуту було втрачено. Людям довелося залишити свої поля. Тільки чотири роки тому вони зважилися почати все з нуля та об'єдналися в один кооператив. Допомогу та фінансування отримали від американського агентства USAID.

"Ми приїжджали й надавали їм підтримку. Возили на різноманітні семінари, тренінги в інші регіони, де є закритий ґрунт, щоб вони подивилися: як там логістичний центр працює, як фермери, що вирощують", — зазначив експерт агентства USAID Олександр Карельсон.

Таких успішних проєктів розвитку підприємництва у Донецькій та Луганській областях має побільшати. Для залучення інвестицій, розвитку економіки та реалізації соціальних проєктів Україна запускає Стратегію економічного розвитку Донбасу, повідомив перший заступник голови Мінреінтеграціі Ростислав Замлинський.

"Це речі, пов'язані з податками на доходи фізичних осіб. Вважаємо, що ми повинні вийти з ініціативою, коли частина цих надходжень залишається на місцях. По-перше, це стимулює легалізацію заробітної плати. З іншого боку, самі територіальні громади зацікавлені, щоб до них приходили інвестори, оскільки це місцевий податок, та левова частка залишається в межах територіальної громади", — пояснив Замлинський.

Основна мета Стратегії — залучити якомога більше іноземних інвестицій. План розрахований до 2030 року. За цей період Україна планує отримати близько 30 млрд грн на різні проєкти. Це дозволить створити нові робочі місця. Реалізувати плани допоможе Євросоюз.

До кінця року парламент України прийме ще кілька необхідних для реалізації Стратегії економічного розвитку Донбасу законопроєктів, та вже на початку 2022 року вона запрацює.

Читайте також: Підсумки 27 квітня: загибель військового на Донбасі, пом'якшення карантину та візит президента на адмінлінію з Кримом (ВІДЕО)

Прямий ефір