Інструмент деокупації Криму та захист громадян: навіщо Україні закон про корінні народи (ВІДЕО)

Перед стартом "Кримської платформи" українські депутати мають ухвалити кілька важливих законопроєктів. Один із них — "Про корінні народи", в якому, зокрема, прописані права та статус кримських татар — корінного народу Криму. Сьогодні, 1 липня, документ розглянуть у Раді, інформує "Дом".

Експерти акцентують: ухвалити законопроєкт про корінні народи — значить дати світові чіткий сигнал про те, що Україна не тільки на словах прагне до деокупації.

"Як мінімум цей закон дає визначення корінних народів України, дає первинний перелік цих народів, зокрема кримськотатарського народу. Україна повинна до" Кримської платформи" або під час її проведення продемонструвати готовність до того, що вона не тільки на словах, а конкретними законодавчими ініціативами готова вирішувати різні питання, в даному випадку —питання корінних народів", — говорить Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

За майже 30 років незалежності України і 25 років від ухвалення Конституції вже були спроби на законодавчому рівні закріпити права корінних народів. Однак, жодна з них не завершилася успіхом. На думку лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, владі не вистачало для цього політичної волі.

"Ми підтримуємо наратив українського Криму і те, що ми в контексті окупації Криму згадуємо не події, які важливі для держави-окупанта, а події, які важливі для нас, для України. Тому ми говоримо саме про опір окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя , який триває з 2014 року і до цього дня, і триватиме, поки наш український прапор не повернеться в український Крим", — зазначає Антон Кориневич, постійний представник президента в АР Крим.

У Постійному представництві президента в АР Крим також нагадують, що громадяни України, які зіткнулися з проблемою незаконного вилучення земельних ділянок, можуть звертатися до відомства.

"Ви можете звертатися як безпосередньо до представництва щодо захисту ваших прав, в разі якщо вилучення майна вам загрожує або ви вже зіткнулися з цим, також можете звертатися до прокуратури", — наголосила Дар'я Свірідова, перша заступниця постійного представника президента в АР Крим.

Вилучення земельних ділянок — ще один злочин окупаційної влади. Але навіть в таких умовах Україна знаходить спосіб захистити своїх громадян.

Читайте також: "Кримські татари в постгеноцидному періоді": законопроєкт про корінні народи прокоментував історик

Нагадаємо, нардеп Рустем Умєров раніше заявив, що законопроєкт "Про корінні народи України", який вніс до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський, сприяє збереженню історичної спадщини та самоорганізації їх представників.

Медіа-партнери
Прямий ефір