Украина наш дом

Індексація та доплати — які пенсії та соціальні виплати збільшать з березня

Иллюстративное фото: sigmatv.com.ua

Пенсії та соціальні виплати буде підвищено. Міністерство соціальної політики підготувало проєкт постанови, який забезпечить підвищення з 1 березня. Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу відомства.

Згідно з документом, пропонується проіндексувати на 14%:

  • страхові пенсії, які призначені до 2019 року. Сума підвищення буде не менше ніж 100 грн, а середній розмір підвищення становитиме близько 500 грн;
  • пенсії військовим. Середній розмір підвищення становитиме 700 грн;
  • мінімальні розміри пенсій з інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір підвищення становитиме 400 грн) та інші пенсії особам з інвалідністю з-поміж ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Для осіб, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, передбачено доплату у сумі 135 грн на місяць.

Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2200 до 2300 грн, а для пенсіонерів, що не працюють, з-поміж одержувачів мінімальних пенсій, які не мають повного стажу, збільшити на 166 грн — до 2100 грн.

Також прописано збільшення розміру державної допомоги:

  • на 400 грн (з 1700 грн до 2100 грн) для одержувачів допомоги на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім'ї;
  • 166 грн (з 1934 грн до 2100 грн) для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу.

Пропонується визначити індексацію на 14% розмірів щомісячних компенсаційних виплат до пенсії людей похилого віку. Після індексації виплати становитимуть:

  • для осіб віком 75-80 років — 456 грн;
  • осіб віком 80+ років — 570 грн.

Читайте також: Підвищення пенсій — хто отримає більше, розповів Шмигаль

Раніше повідомлялося, що буде проіндексовано пенсії для всіх категорій пенсіонерів.

Прямий ефір