Ідеї ​​України щодо деокупації Криму готовий розглянути Євросоюз

Ілюстративне фото: bitva.wiki

Європейський Союз сьогодні, 25 лютого, опублікував заяву до сьомої річниці окупації Криму Росією. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

В ЄС зазначають, що через сім років після "насильницької, неправомірної анексії АР Крим та міста Севастополя Росією Європейський Союз зберігає тверду прихильність суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах". Також в Європейському Союзі нагадали про злочини, скоєні Росією в Криму: мілітаризація, незаконна паспортизація, військовий призов в армію РФ, зміна демографічного складу півострова.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель нагадав, що окупація Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці, і заявив про готовність Євросоюзу розглянути ідеї України щодо деокупації півострова.

"ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародним співтовариством, і розгляне конкретні ідеї України в цьому напрямку відповідно до введеної політики невизнання", — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що 26 лютого — День опору окупації Криму. Саме в цей день у 2014 році під стінами Верховної Ради Криму пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Ініціаторами та основними учасниками мітингу були кримські татари.

У ніч з 26 на 27 лютого російські військові захопили всі будівлі органів влади в Криму, піднявши над ними російські прапори. Після цього була призначена дата проведення "референдуму". Уже за кілька днів на півострові почнуться перші репресії щодо кримських татар і проукраїнськи налаштованих громадян.

Раніше повідомлялося, що з моменту окупації Криму Росія завезла на півострів близько 33 тис. військових.

Прямий ефір