Хто такі українці: англомовний курс про культуру України презентували його автори

Філіпов і Гайдай. Фото: kanaldom.tv

Український інститут разом зі студією онлайн-освіти EdEra створили безплатний англомовний онлайн-курс Ukrainian Culture: Understanding the Country and its People. Цикл лекцій розкривають особливості формування української культури та суспільства. Відео, додаткові завдання та навіть тести стануть у пригоді іноземцям, які вивчають українську мову та історію, або ж бажають представляти світові культуру України. Самі ж українці теж приємно здивуються під час перегляду, запевняють гості "Ранку Вдома". Це співзасновник студії онлайн освіти EdEra Ілля Філіпов та керівниця академічних програм Українського інституту Олександра Гайдай.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Як виникла ідея цього курсу і в чому полягає його головна ціль?

Гайдай: Ідея цього курсу виникла вже давно. Український інститут займається саме культурною дипломатією і ми давно мали ідею створити курс про українську культуру. Тривалий час обговорювали усі нюанси, а потім почалася війна. Це вплинуло на контент.

Курс про українську культуру не перший. Що було до того?

Філіпов: Так, це не перший курс. Раніше EdEra разом з Українським інститутом розробили онлайн- лекції про історію України англійською мовою. Успішно запустили його на американській платформі Udemy. Цей курс вже перекладений трьома мовами: італійською, французькою, норвезькою. Про лекції ми чули гарні відгуки, тож колаборація вийшла доволі успішною. Потім ми випустили курс з історії Криму. І курс про культуру України став нашим третім спільним проєктом.

Розкажіть детальніше про зміст третього онлайн-курсу Ukrainian Culture: Understanding the Country and its People.

Гайдай: Хочу підкреслити, що ми трактуємо культуру у доволі широкому сенсі. Під час роботою над проєктом ми відмовились від ідеї представити лише перелік митців чи творів. Хотілося розповісти про основні феномени української культури, про її цінності. Після початку війни ми побачили необхідність пояснити іноземцям хто такі українці, розказати про те, що ми пережили у XX століття. Тож цей курс написаний про культуру, як про систему цінностей. 

— Кого з експертів залучали до розробки цього курсу?

Гайдай: У нас доволі потужний пул експертів. Це переважно вчені, які працюють і в Україні, і за кордоном. Це історики, антропологи, мистецтвознавці. Головна ідея у тому, щоб кожна з лекцій стала окремим продуктом. 

— Розкажіть про формат лекцій?

Філіпов: Оскільки ми розраховуємо на західну аудиторію, то ми робили цікавий, простий та змістовний контент. Кожна тема — це десятихвилинне відео з певним наративом та гарним візуальним супроводом. Це динамічна картинка. До кожного з цих відео є додатковий матеріал і тести. Кожне відео — окрема тема, тож можна включити будь-яку лекцію і зрозуміти обрану тему.

Гайдай: Є дванадцять модулів. У лекціях ми уникали стереотипів, бо дуже часто українську культуру сприймають через якісь образи чи страви, наприклад. Нам хотілося відійти від стереотипів й розкрити українську культуру, розповісти детально про українську спадщину.

— Чи можна говорити про перші результати та подальші плани?

Філіпов: Одразу скажу, що три наші продукти цікаві не лише західній аудиторії, а й самим українцям. Лекції про історію України подивилося близько шести тисяч слухачів. Це англомовна версія, яку зрештою переклали французькою, норвезькою та італійською. Це ще близько чотирьох тисяч переглядів. Лекції про історію Криму переглянули близько чотирьох тисяч слухачів. На курсі про культуру вже майже три тисячі слухачів. Маємо гарні відгуки саме від західної авдиторії. Курси знайдете на американській платформі Udemy, або на сайті EdEra.

Гайдай: Деякі кейси із нашого циклу лекцій використовують у вишах. Оскільки формат дозволяє включати його в навчальний матеріал. При динамічному освітньому процесі це добре заходить студентам. Щодо подальших планів, то ми зараз обираємо нову тему. Головне зрозуміти її й цікаво розтлумачити.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": "Місто може бути простором для освіти": засновниця проєкту "Лінгвоцид" Валентина Мержиєвська

Медіа-партнери
Прямий ефір