Украина наш дом

Бажають відновити СРСР за допомогою України — думка експерта про можливий наступ РФ

Російські війська. Фото: Twitter

Стримати подальшу російську агресію проти України може реакція Заходу, зокрема економічні санкції. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів експерт Центру оборонних стратегій (ЦОС), капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.

"Зупинити його може реакція Заходу та обмеження економічної діяльності Росії, санкції. Тому що накопичити військовий потенціал Росії вдалося багато в чому завдяки торгівлі саме із Заходом. 50% валового національного продукту РФ приходить від торгівлі Заходу нафтопродуктами. Військовий бюджет Росії у середині 90-х років становив 6 млрд долл. Зараз цей бюджет зріс у 10-12 разів. І завдяки тому, що є такі кошти, можливе створення таких угруповань на кордоні з Україною та їхнє утримання там. Тому що це все — дуже великі гроші", — уточнив експерт.

Коли була розпочата агресія проти України з 2014 року, на всьому східному кордоні були зосереджені та створені цілі армії. Їхнє утримання вимагає від Росії значних грошових вливань.

"Буквально 2 тижні тому у Воронежі відбулося дуже помпезне відкриття командування 20-ї армії, яка була передислокована ближче до наших кордонів. Те саме зараз під час навчань "Захід-2021". І наразі продовжують перекидатися великі угруповання. А в районі Воронежа розташоване угруповання 4-ї Кантемирівської дивізії, яке зазвичай перебуває під Москвою. Є частини, які пройшли ще далі. Це дуже серйозні витрати. Це мільйони, сотні мільйонів доларів, щоб утримувати такі елементи", — перелічив Риженко.

Тим часом Росія прагне відродити Радянський Союз, уже зробивши перший крок у бік Білорусі. А Україна може розглядатися як наступний елемент плану.

"Основна "червона ганчірка" — це не вступ України до НАТО, — це взяття України під політичний контроль Російської Федерації, це відновлення Радянського Союзу. Загалом перший крок уже робиться щодо Білорусі. І Україна розглядається, мабуть, як наступний елемент цього плану", — вважає експерт ЦОС.

Загроза агресії у квітні, коли РФ стягувала озброєння до українських кордонів, відрізняється від теперішньої загрози збільшенням російської військової присутності на кордоні з Україною.

"Зараз уже більше сил підтягнуто. Підтягнута логістика. Розміщені нові сили, зокрема й у Криму. Зараз, мабуть, якщо будуть якісь елементи агресії, то вона буде високоточною, з використанням швидкісних високомобільних підрозділів. І потім підуть політичні торги", — прогнозував Риженко.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": засідання фракції "Слуга народу", ймовірність нападу РФ та COVID-штам "омікрон"

Нагадаємо, виходячи з характеру зосередження російських військ на українському кордоні, РФ може готуватися до наступальної операції, тому Україні слід зміцнювати власний оборонний сектор. Про це розповів експерт Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Читайте також: Наскільки Україна готова дати відсіч Росії: "5 вопросов" із військовим експертом Олегом Ждановим

Прямий ефір