"Хочуть розігрувати це як свою військову карту": чому Росія прирікає найбідніші країни на голод — думка Устенко (ВІДЕО)

Олег Устенко. Скріншот відео: kanaldom.tv

Через неможливість вивозити з України зерно постраждають найбідніші країни. Світова спільнота це розуміє. Росія ж навмисно не дає Україні нагодувати світ, використовуючи ситуацію як одну зі своїх військових карт, поряд з енергетичною та прямими військовими діями. Про це сьогодні, 28 травня, заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA .

Він вважає, що загалом у світі на продовольчу кризу, що насувається через війну, відреагували з деяким запізненням, навіть незважаючи на те, що президент України Володимир Зеленський і його команда багаторазово порушували цю тему.

"Для мене було, відверто кажучи, дивно, що за цим питанням не стежила дуже чітко Міжнародна продовольча організація, яка, загалом, мала б якось активніше реагувати на виникнення цієї ситуації. Вона почала відгукуватися на неї протягом місяця, може, тому. Але зрозуміло, що це вже пізно", — вважає радник президента України з економічних питань.

Устенко бачить два шляхи розв'язання проблеми.

"Перше — це повна зупинка війни в нашій країні, і тому про це має думати весь світ. А друге, це такий варіант лайтовіший, це як мінімум припинити воєнні дії в акваторії Чорного моря. Тому що перевозити вантажі, коли така ситуація з безпекою цього перевезення, просто не можна", — коментує радник президента.

За словами Устенка, голод не загрожує ні Україні, ні багатим країнам на зразок Франції та Німеччини, які можуть дозволити закуповувати зерно за цінами, які існують зараз. А вони порівняно з попереднім роком уже зросли у 2,5-3 раза.

"Ми засіяли близько трьох чвертей нашої землі, яка традиційно засівається... Для того, щоб ми самі себе прогодували, нам вистачає чверті від засіяної нашої землі. А тут 3/4 засіяно. Ми сіяли не лише для себе, а й для того, щоб продавати це зерно і годувати цим зерном решту світу. Ми проживемо. Складно, можливо, фінансово, але ми проживемо. Тобто ніякого голоду, звичайно, у нас не буде, тому що у нас є що їсти… І Франція, і Німеччина нагодує сама себе зерном, бо вони можуть. Я маю на увазі країни заможні. Вони нагодують себе, бо мають гроші. Незважаючи на те, що зерна буде менше, вони мають гроші для того, щоб купувати його за вищу ціну", — коментує Устенко.

Проблеми виникнуть у бідних країнах.

"Проблема з тими країнами, у яких цих коштів немає і які живуть, в основному, за кошти країн, які заможні і багаті. Вони здебільшого спонсорують частину цих продовольчих програм. І якщо вони заберуть собі за вищою ціною сільськогосподарську сировину, то скажіть, будь ласка, що робити країнам бідним? У них реально може початися голод. І це серйозна проблема. Це не нафта, де ти можеш трохи менше бензину споживати, скидаючи швидкість або взагалі відмовившись на 2 дні на тиждень від поїздок на своєму автомобілі. Але відмовитися від поїсти на кілька днів просто здається неможливим. Так не роблять. Отже, у них справді є серйозні виклики. І вся світова спільнота це розуміє. І розуміємо це і ми. І ми згодні і хочемо постачати наше зерно на світовий ринок. Росія не хоче цього", — пояснює радник президента.

Він вважає, що для Росії продовольча криза це ще один важіль впливу.

"Росія не хоче дати нам можливість годувати населення світу, тому що вони хочуть розігрувати це як свою військову карту. Так само, як вони грають цю військову карту, пов'язану з енергетикою, і так само, як вони ведуть свої відкриті воєнні дії на території нашої країни, вбиваючи наших людей, руйнуючи нашу інфраструктуру, та вчиняючи всі ці жахи та воєнні злочини", — упевнений Олег Устенко.

Читайте також: Росія готова заморити голодом п'яту частину населення планети — окупанти блокують українські порти (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір