"Холодна зустріч" — заяви президентів США і РФ після саміту проаналізували експерти (ВІДЕО)

Владимир Путин и Джо Байден. Фото: ap.org

Експерти назвали вчорашній саміт в Женеві президентів США і Росії "холодна зустріч". Джо Байден і Володимир Путін говорили менше, ніж планувалося — із запланованих 5 годині на розмову використали трохи більше половини і порізно провели пресконференції. У багатьох питаннях їхні погляди кардинально відрізнялися. Та й мова їхніх тіл під час зустрічі сказала багато про що, повідомляє "Дом".

"Їх мова тіла була такою красномовною. Ми бачили, як Байден схрестив ноги. І ми бачили, як Путін розсунув ноги, жестикулював, але все ж більшу частину часу дивився вниз. У них не було зорового контакту. Ситуація, в якій ми бачимо Байдена і Путіна, була однією з найбільш незручних комунікацій між лідерами", — говорить експертка з мови тіла Ліліан Гласс.

Ця зустріч була не схожою на всі інші. Господар Білого дому представляв не тільки свою країну, а виступав від імені всієї демократичної світової спільноти, підкреслила представниця держдепартаменту США в ефірі "Голосу Америки" Андреа Калан.

До саміту в Женеві Джо Байден взяв участь в саміті "Великої сімки" (G7), саміті НАТО, саміт США-Євросоюз, зібравши підтримку союзників, і тільки після цього зустрівся з Путіним.

"Президент Байден наполягав на тому, що США будуть захищати права людини в усьому світі. Як він цікаво сказав під час пресконференції: права людини — це фундаментальні права, це ДНК американського народу", — прокоментувала Андреа Калан.

Першим провів пресконференцію Володимир Путін. Відповідаючи на питання про стягування військ і військової техніки до українських кордонів, тут же перевів тему на американські навчання.

"Ми проводимо навчання на своїй території, так само як США проводять на своїй території багато вчень, але ми не проводимо навчання, підтаскуючи свою особисту техніку або особовий склад, до державних кордонів США. На жаль, наші американські партнери роблять це прямо зараз", — заявив Путін.

У відповідь очільник Білого дому заявив, що Вашингтон завжди буде на боці України.

"Я повідомив про непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України. Ми погодилися, що будемо працювати за допомогою дипломатичних методів над Мінськими угодами", — сказав Байден.

Каменем спотикання в розмові президентів стала і тема кібератак. США в цьому питанні вважають саме Росію винуватицею. Путін все заперечує і знову перевів тему.

"Ми стикаємося з такими ж погрозами. Зокрема, на систему охорони здоров'я одного з великих регіонів РФ. Звичайно, ми бачимо звідки походять ці атаки, бачимо, що робота координується з кіберпростору США", — сказав президент РФ.

Усупереч словам Путіна Джо Байден заявив, що у США є можливість відбивати російські кібератаки і представив російському президенту список недоторканних об'єктів.

"Я дав їм список, якщо не помиляюся, у мене немає цього переді мною — 16 конкретних об'єктів, 16 з яких визначені як критична інфраструктура відповідно до політики США. Від енергетики до наших водних систем", — розповів президент США.

Одне з небагатьох питань, в якому зійшлися президенти, — це рішення повернути своїх послів до Москви і Вашингтона. Дипломати покинули своє місце роботи в квітні після того, як США ввели санкції відносно Росії.

Своєю чергою Німеччина закликала Європейський Союз і США разом стримувати Володимира Путіна. Про це заявили німецькі політики за підсумками зустрічі президентів РФ і США.

Читайте також: Підсумки 17 червня: результати саміту в Женеві, хакерські атаки з РФ і перемога збірної на Євро-2020 (ВІДЕО)

Нагадаємо, Джо Байден і Володимир Путін зустрілися в Женеві 16 червня. Під час пресконференції після зустрічі з Володимиром Путіним Джо Байден, зокрема, заявив, що Вашингтон і надалі підтримуватиме територіальну цілісність та суверенітет України.


Усі новини за темою — у спецрозділі "Байден & Путін".

Прямий ефір