Хочу диплом світового рівня: як абітурієнти з ОРДЛО і Криму готуються до вступу в українські виші (ВІДЕО)

Образовательный центр "Донбасс-Украина". Фото: obs.in.ua

Абітурієнти з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) і тимчасово окупованого Криму проходять безкоштовні підготовчі курси у вишах на підконтрольній уряду території України. Їх можуть закінчити ті, хто не зміг приїхати на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Майбутніх студентів готують до вступу в 23 закладах вищої освіти. Правозахисники кажуть, що країна-окупант робить усе, щоб випускники не змогли вступити до українських вишів, повідомляє "Дом".

Один із учасників курсів — 18-річний Артем Бобошкін. Він приїхав із окупованого Донецька до Краматорська. Хоче стати лікарем, тому вирішив вступати до Національного медичного університету (ДНМУ), який переїхав з Донецька у 2014 році.

"Обрав цей виш, тому що хочеться мати диплом, який визнається на території України та в інших країнах. Напевно, в хірургію хочу піти, можливо, онкологом", — поділився абітурієнт.

Загалом до ДНМУ приїхали на підготовчі курси 15 абітурієнтів з лінії дотику і з тимчасово непідконтрольної Україні території.

"У нас є відповідні куратори, які з ними займаються, відповідний розклад занять, де відбуваються заняття. Викладачі нашого університету проводять з ними заняття, а у вільний час у нас є волонтери, які з ними займаються культурно-масовою роботою, спортивно-масовою роботою", — розповів перший проректор ДНМУ Олександр Герасименко.

Також волонтери допомагають багатьом абітурієнтам дістатися до університету. Вони організовують транспорт і навіть оплачують деякі витрати.

"Ми їх забирали, робили копії документів і далі заселяли до гуртожитку. Також після цього ми влаштували їм захід ознайомлювальний, провели невеликою частиною міста, щоб зрозуміти, де що, і як туди можна дістатися", — сказав волонтер Костянтин Ена.

А кримчанка Альона Безкровна з дитинства мріяла стати ветеринаром. Тому з окупованого Сімферополя приїхала на курси до Херсона.

"Я вирішила вчитися в Херсоні, тому що тут дають диплом світового зразка, який необхідний для будь-якої країни, на відміну від російського, який визнається тільки в Росії", — розповіла вона.

Всі абітурієнти під час навчання на підготовчих курсах отримують стипендію 4,5 тис. грн на місяць. А ще їм надають місце в гуртожитку.

"Після закінчення цих підготовчих курсів обов'язково слухач отримує свідоцтво про навчання на курсах, але вони не будуть впливати на його вступ. Головна мета курсів — це адаптація в освітньому середовищі, підготовка до навчання в українських закладах вищої освіти", — пояснила керівниця освітніх центрів "Крим-Україна", "Донбас-Україна" в Херсонському державному аграрно-економічному університеті Тетяна Панкратьєва.

З окупованого Криму на підготовчі курси до Херсона змогла приїхати тільки Альона.

"Присутні перепони з боку держави-агресора, а саме, що особам необхідно надати гуманітарні підстави для виїзду з окупованої території, і не кожен громадянин може виконати ці умови. Роблять все можливе для того, щоб люди не виїжджали", — розповіла юристка Південноукраїнського офісу "КримSOS" Наталя Забутна.

До кінця серпня абітурієнти з ОРДЛО і окупованого Криму зможуть поглибити свої знання з історії України, української мови, математики, і ще одного предмета на вибір.

Читайте також: Як абітурієнтам з ОРДЛО і Криму вступити до українських вишів: покрокова інструкція

Як повідомлялося раніше, близько 200 абітурієнтів з тимчасово окупованих Криму та частини Донбасу скористалися послугами спеціальних підготовчих курсів, створених цього року для зазначеної категорії вступників до вищих навчальних закладів.

Читайте також: Підсумки 6 липня: провокація на переговорах ТКГ, Зеленський у Литві та блокування українських телеканалів в Білорусі (ВІДЕО)

Прямий ефір