Хочу, щоб мене почули: низку пікетів під ОП провела мати політв'язнів Абдуллаєвих (ВІДЕО)

Диляра Абдуллаева. Фото: ru.krymr.com

Нагадати світу про незаконно ув'язнених Узеїра та Теймура Абдуллаєвих до стін Офісу президента вийшла мати братів Діляра Абдуллаєва, у якої одного дня Росія відняла двох синів. Жінка каже, що її мета — звернути увагу на долю своїх дітей, інформує "Дом".

Теймура та Узеїра Абдуллаєвих звинуватили в тероризмі. Без жодного оказу так званий "суд" засудив братів до 30 років позбавлення волі на двох. А через два роки їх етапували до виправних колоній у місті Салават, Башкортостан.

"Одному синові 17 років, іншому — 13 років ув'язнення суворого режиму. Завезли їх у глиб Росії. Я вважаю, що це порушення 4-ї Женевської конвенції. Взагалі асамблея ООН визнала переслідування кримських татар у Криму. Неодноразово ухвалювала рішення, що це дискримінація, репресії. Росія не визнає жодних міжнародних прав", — зазначила Діляра Абдуллаєва.

Діляра Абдуллаєва проводила поодинокі пікети під Офісом президента України три дні поспіль. Її мета — звернути увагу на долю своїх дітей.

"Хочу, щоб мене президент почув, хочу, щоб державна влада мене почула, щоб це питання вони відновили. Щоб на кожному державному заході, дипломатичних зустрічах порушували це питання", — поділилася жінка.

Кожен день в нелюдських умовах в російських колоніях — це випробування для політв'язнів. У Теймура Абдуллаєва, за словами його адвоката, серйозні проблеми зі здоров'ям.

"Він там гіпертонічну хворобу отримав. Він у цьому ШІЗО переніс коронавірус. Причина такого ставлення до нього в тому, що від нього вимагали співпраці зі спецслужбами. Він відмовився — і йому влаштували ось таке життя в цій колонії", — розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначає: такі довгі тюремні терміни в російських в'язницях — це фактично довічне ув'язнення. Через важкі умови утримання багато ув'язнених можуть не дожити до звільнення.

"У в'язницях Російської Федерації, де у нас вже є наші громадяни, які отримали такі терміни, це означає довічне ув'язнення. Вижити там неможливо. Якщо ми щодня будемо називати хоча б одне прізвище нашого політв'язня, якого утримують в неможливих умовах в РФ або в Криму, або на Донбасі, це буде мати свій ефект. І всі економічні санкції, які вводяться Європейським Союзом та США, — вони мають значення", — наголосила Денісова.

Захист прав кримчан і звільнення політичних в'язнів — топпитання, яке буде винесено на обговорення "Кримської платформи", розповів постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич. А до цього, на його думку, необхідно посилити законодавчу підтримку всіх, кого незаконно утримує окупаційна влада.

За роки окупації Криму російські силовики відправили за ґрати 105 осіб, їхня кількість зростає. 75 з них — кримські татари. Правозахисники кажуть, що за кожним випадком ретельно збирають дані й факти, аби передати докази злочинів окупантів до Міжнародного суду в Гаазі.

Читайте також: Бажано в Гаазі: чому РФ боїться "Кримської платформи" — думка російського адвоката

Нагадаємо, 16 березня 2021 року Офіс генерального прокурора України розпочав кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни представниками органів влади на території країни-агресора (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України) через розміщення Абдуллаєва в штрафному ізоляторі.

Медіа-партнери
Прямий ефір