"Хочу бути корисним тут": як поранений на війні Масі Найєм допомагатиме військовим

Масі Наєм. Фото: kanaldom.tv

Засновник юридичної компанії MILLER, військовослужбовець Масі Найєм зі своїм чотирилапим другом Бармалеєм підбив підсумки року. Він також розповів про зустріч зі своїм чотирилапим другом, травму на війні та створення громадської організації, яка допомагатиме ветеранам, йдеться у "Ранку Вдома".

Ведучі — Лілія Ребрик, Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Які бажання були у вас перед 2022 роком? Чи вдалося їх реалізувати? 

— Всі цілі були пов'язані з бізнесом. Попри війну вдалося розширити команду та зберегти бізнес. Більше нічого поки не планую. Після поранення хочеться знайти місце, де я буду корисним, бо війна не закінчилась.

— Масі, ви прийшли до нас зі своїм псом Бармалєєм. Ви ж його привезли з війни кілька років тому?

— Так, у березні 2016 року, коли ми зайшли на позиції під Горлівкою, цей пес до нас прибився. Коли ми переїжджали в авдіївську промзону, він біг за нами кілька кілометрів. Я не витримав і попросив побратимів зупинитися у безпечному місці, щоб забрати його. Пес сам заскочив до нас в машину, з того часу ми нерозлучні. Я дійсно щасливий від того, що в мене вистачило сміливості його забрати.

— Це ви його обрали чи він вас?

— Він мене. Це я в нього вдома живу, я його водій і його гувернантка (сміється, — ред.).  Якщо серйозно, то пес —  це безумовна любов. Так склалося, що все в моєму житті будується навколо собаки. Треба повертатись вчасно додому, зранку гуляти, брати його з собою на роботу. Словом, він як справжній друг, завжди зі мною.

Як ви зараз живете зі своєю травмою? Як реагує соціум?

— Суспільство зараз дуже вдячне. Це дивує і підтримує. Я коли їздив на операцію в Європу, то здивувався реакції поляків. Вони нажахані, в Києві ця травма якось простіше сприймається. Я розумію, що темп війни не дає можливості тобі драматизувати. Це мої переживання, але в масштабах країни таких історій багато. Тому я перемикаю увагу і намагаюся бути корисним, працювати на перемогу тут. Наша компанія створила громадську організацію, щоб допомагати військовим ветеранам розв'язувати юридичні проблеми. Ми усі розуміємо, що вдячність суспільства — це добре, але там де починається бюрократія — там купа проблем. Військовим трохи складно, бо послуги не завжди надають з повагою до ветеранів. Всі нюанси можна виправити. Головне, щоб була воля тих, від кого це залежить.

— Чи можливо створити у суспільстві умови, які допоможуть усім нам гармонійно співіснувати?

— Думаю, що якихось особливих умов не потрібно. Треба повага. Наприклад, мені допомагає звичайне спілкування. Розмова на рівних, коли зі мною продовжують говорити, як зі звичайною людиною. 

— Ви продовжуєте юридичну діяльність?

— Зараз я не маю права займатися юридичною діяльністю, оскільки я — військовослужбовець. Поки займаюся громадською організацією, яка допомагатиме ветеранам. Розумію, що це те, що триматиме мене тут.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": Повернути слух військовим: в Україні запустили благодійний проєкт "Чуєш? Плюс. Плюс"

Прямий ефір