Хаб і звуки півострова — як змінився Офіс Кримської платформи у Києві (ВІДЕО)

Арт-объект со звуками Крымского полуострова. Скриншот видео: kanaldom.tv

В Офісі Кримської платформи у Києві з'явився інноваційний "Кримський хаб", а поруч з будівлею встановили артоб'єкт зі звуками Кримського півострова. Тут планують проводити екскурсії, на які незабаром зможуть записатися всі охочі, повідомляє "Дом".

Заходячи до Офісу Кримської платформи, відразу впадають в око роботи кримської художниці. У кожній кімнаті головного офісу є частинка Криму і кримських татар — картини, фотографії тощо.

"Це фотороботи російського журналіста Антона Наумлюка, який зараз проживає у Києві. Наприклад, представлено фото сім'ї політв'язня Сервера Закірьяєва, у якого 13 дітей. Сервер ув’язнений на великий термін — 13 років, за злочин, якого він не скоював", — розповів постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

В Офісі Кримської платформи працює кілька десятків людей. Щодня вони консультують громадян, взаємодіють з українськими органами влади, міжнародними організаціями та країнами-партнерами.

"27 вересня цього року президент України подав до Верховної Ради України як невідкладний проєкт закону "Про захист осіб, свобода яких була обмежена внаслідок збройної агресії проти України". Це як раз закон про захист політв'язнів та їх сімей. Це один із законопроєктів пакету Кримської платформи", — розповів "Дому" Антон Кориневич.

На території офісу розміщений "Кримський хаб", у якому працюють представники переміщених кримських органів влади. Вони проводять спільні приймання громадян і заходи на теми деокупації та реінтеграції Криму за участю національних і міжнародних експертів.

Звуки Криму тепер звучать і у самому центрі Києва — біля Офісу Кримської платформи встановили артоб'єкт, за допомогою якого можна почути шум моря, крик чайок й не тільки.

Саму скульптуру створили по незвичайній технології. Експерти розпитали у корінних кримчан про те, з якими звуками у них асоціюється Крим, а потім перетворили аудіодоріжки в об'ємну форму. І розфарбували її в кольори кримського пейзажу. Спогади про Крим також записали на кіноплівку.

"Це має історичну цінність і дуже сильно діє на нас не як візуальний контент, а як щось, що викликає сильні емоційні відчуття. Звернути нашу увагу на звуки — це сильна місія, особливо для людини вдумливої", — пояснив учасник проєкту, кримчанин Тимур Фактуллін.

З наступного місяця кожен охочий зможе особисто побачити артоб'єкт і почути звуки Криму. Для цього варто попередньо зареєструватися на сайті Кримської платформи. Якщо є бажання можна відвідати екскурсію по головному офісу.

Читайте також: Як зберегти культуру кримських татар в умовах окупації — думки експертів (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір