Говорити про Лукашенка у відриві від Путіна неможливо — думка політологині щодо кризи на кордоні Білорусі та Польщі

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко перебуває під впливом Кремля, тому Україні в контексті міграційної кризи на білорусько-польському кордоні важливо оцінювати власну обороноздатність та мислити у стратегічній перспективі. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловила політологиня-міжнародниця Віра Константинова.

"Говорити [про Лукашенка] у відриві [від Путіна] неможливо. Те, що відбувається зараз на білорусько-польських кордонах, — абсолютно зрозуміло", — наголосила експертка.

Водночас Україні варто розглядати ситуацію в перспективі та готуватися до максимальної кількості можливих сценаріїв.

"Водночас проблема в тому, що у нас кордон із Білоруссю також є предметом великого занепокоєння. Не впевнена, що Лукашенка поінформували б, якби готувався наступ. Тому я дуже скептично ставилася б до заяв з боку Білорусі. Водночас для України важливо розуміти, що ми можемо з погляду оборони. Тут важливо думати на стратегічну перспективу. Ніхто не любить прогнозувати негативні сценарії, але треба бути готовими до всього", — уточнила політологиня.

Тим часом наразі перенаправлення міграційного потоку з білорусько-польського кордону через територію України є малоймовірним.

""Продати" ситуацію з мігрантами та спробувати продавити український кейс — поки що для Лукашенка це неможливо. Превентивні заходи української влади, думаю, відвернуть [Лукашенко] від цієї ідеї — направити потоки мігрантів через українську територію", — підсумувала Константинова.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": засідання фракції "Слуга народу", ймовірність нападу РФ та COVID-штам "омікрон"

Нагадаємо, візит Олександра Лукашенка до логістичного центру на білорусько-польському кордоні супроводжувався зворушливими світлинами з дітьми та гучними обіцянками. Він заспокоїв мігрантів, що ніхто не змусить їх повернутися на батьківщину. Але щойно високі гості їдуть, мігранти показують зовсім іншу картинку існування на кордоні.

Олександр Лукашенко править Білоруссю вже майже три десятиліття. Після президентських виборів 2020 року, програвши законно обраній Світлані Тихановській, "бацька" не побажав залишати крісло та перейшов до статусу самопроголошеного лідера. А в Білорусі розпочалися репресії. Сьогодні режим Лукашенка розмістив на кордоні з Польщею тисячі мігрантів, які приїхали до Білорусі, сподіваючись на швидкий транзит та краще життя в Європі. Чи варто боятися Україні, як далеко зайде Лукашенко, до чого тут Путін і чи виживе Білорусь — усі подробиці у "Специальном репортаже".

Читайте також: Напружена ситуація та погрози Лукашенка — що відбувається на білорусько-польському кордоні (ВІДЕО)

Прямий ефір