Украина наш дом

"Готова та має три рівні": про систему моніторингу олігархів розповів Данілов

Алексей Данилов. Фото: president.gov.ua

Апарат Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) створив систему моніторингу людей, які підпадуть під закон про олігархів після його ухвалення Верховною Радою. Система готова до застосування. Про це за підсумками засідання РНБО сьогодні, 17 вересня, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Так, за його словами, розглядалося питання щодо створення системи моніторингу за ситуацією, пов'язаною з ухваленням закону депутатами Верховної Ради під №5599, відомого як "законопроєкт про олігархів".

"Апарату РНБО було поставлено завдання розробити систему моніторингу. Ми сьогодні мали звіт про те, що в Апараті РНБО розроблено та введено в експлуатацію в серпні 2021 року сучасну інформаційно-аналітичну систему головного інституційного центру нашої країни, яка має систему третього класу найвищого рівня складності, які зможуть в процесі своєї роботи робити моніторинг всіх тих людей, які після ухвалення закону про олігархів у Верховній Раді мають бути під системою нашого моніторингу. Така система готова. Вона має три рівні роботи", — розповів Данілов.

Секретар РНБО додав, що ця система може працювати з документами:

  • відкритими;
  • для службового користування;
  • які мають гриф "таємно".

"Таких систем в нашій державі майже не існує. Це перша система, яка має таку розгалужену систему і має такий захист. Система побудована для того, щоби ми в разі ухвалення Верховною Радою закону, одразу мали змогу відреагувати на всі ті питання, які перед нами буде ставить законодавець", — резюмував Олексій Данілов.  

Читайте також: Дуже швидко, — Данілов перерахував, що потрібно зробити олігархам, щоб їх перестали так називати

Нагадаємо, що Верховна Рада 1 липня в першому читанні ухвалила законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів.

Прямий ефір