Украина наш дом

"Гостинність" по-ростовськи: як "евакуйованих" жителів ОРДЛО прийняли у РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Загальну "мобілізацію" оголосила окупаційна влада в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Українські чиновники, своєю чергою, спростовують будь-яку дезінформацію щодо можливої наступальної операції, інформує "Дом".

Окупаційні адміністрації лякають мешканців нападом прихильників українських радикальних рухів. "Глава ДНР" Денис Пушилін та "глава ЛНР" Леонід Пасічник підписали "укази" про так звану "загальну мобілізацію" в ОРДЛО. Усім чоловікам у віці від 18 до 55 років наказали з'явитися у "військові комісаріати", а також їм тепер заборонено залишати межі так званих "ДНР" та "ЛНР".

Те, що це реальність, люди зрозуміли вже 18 лютого, коли під час оголошеної в ОРДЛО "евакуації" жителів у Ростовську область чоловіків не випускали з непідконтрольних українській владі територій.

"Ми взагалі їхали з татом, але його не пропустили", — каже журналістам дівчинка, яка прибула до Ростова-на-Дону.

"Чоловіків сюди не пропускають. Тільки похилого віку", — доповнює її мама.

"Приїхали донька, я й взяли онука. Чоловік залишився, звичайно [в "ДНР"]. З ним немає зв'язку", — ділиться ще одна жінка.

Попри запевнення влади країни-агресора, що понад 25 російських регіонів готові прийняти луганчан та донеччан, привітним прийом "гостей" з ОРДЛО назвати не можна.

"Ми вже понад добу в автобусі, змерзли. Не можемо добитися ні в кого правди — куди нам їхати, що нам робити? Сказали сидіти в автобусах, нічого не ясно", — каже жінка, яка прибула у РФ з ОРДЛО.

У соцмережі з'явилося відео діалогу біля воріт однієї з баз відпочинку, де відмовлялися розміщувати людей з окупованої частини Донбасу:

— Дітлахам куди на ніч подітися?
— Це не до мене. Я вам пояснюю: вони добу не спали, і я добу не спав. Зараз не дай боже — в'язниця нам усім, а ви на російський цвинтар потрапите, і все.
— А ви хочете, щоб ми потрапили на донбаський?
— Я хочу залишитись живим, розумієте?

На кількості вивезених із регіону російські медіа спекулюють. Говорять лише про 13 тис. людей. А окупаційні адміністрації ОРДЛО говорять про 30 тис. тих, хто виїхав при "евакуації". Проте, обидва варіанти — лише крапля в морі у порівнянні з тим, що нині на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей проживає понад півтора мільйона мешканців.

Тим часом чоловікам, які залишилися на непідконтрольній Україні частині Донецької області, почали приходити SMS-повідомлення з попередженням про "кримінальну відповідальність" за ухилення від явки до "військкомату". Жителі це активно обговорюють у соціальних мережах:

  • "От мені цікаво, як людина, яка ніколи не брала до рук зброю, захищатиме нас?";
  • "Візьмете зброю в руки — зворотного шляху не буде, одумайтеся!";
  • "Захищати батьківщину та захищати "ДНР" — це дві великі різниці".

Читайте також: Якщо жителі ОРДЛО бажають виїхати на підконтрольну територію України, їм треба надати цей шанс, — Верещук

Прямий ефір