Украина наш дом

ГогольTrain — перший в Європі артпоїзд об'їде Україну (ФОТО, ВІДЕО)

ГогольTrain. Фото: kanaldom.tv

На першому в Європі артпоїзді можна відправитися на головні події Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "ГогольFest". Це сім вагонів, розмальованих сучасними українськими художниками, інформує "Дом".

В цьому році до 30-річчя Незалежності України унікальний артпоїзд об'їде практично всю країну. Пасажири — артисти та художники, які беруть участь у фестивалі "ГогольFest". У маршруті — шість міст, від Львова до Дніпра. У планах — об'єднати країну за допомогою сучасного мистецтва.

ГогольTrain. Фото: kanaldom.tv

"Перший напрямок 13 серпня — це Київ–Одеса, а 21 серпня — Одеса–Київ. Потім ми їдемо в Кам'янець-Подільський на Західну Україну, там у нас буде "Республіка фестиваль". Потім вирушаємо до Херсона. Далі у нас парад-фестиваль в Харкові. Потім Львів — це Форум видавців. І, власне, Дніпро", — перерахував маршрут артпоїзда директор фестивалю "ГогольFest" Максим Демський.

Вже цієї п'ятниці, 13 серпня, поїзд відправиться на Одеський міжнародний кінофестиваль. Цей рейс "ГогольTrain" присвятили художнику Олександру Ройтбурду, який помер 8 серпня. На одному з вагонів зобразили його портрет.

ГогольTrain. Фото: kanaldom.tv

"Це малюнок, заснований на фотографії. Це відома фотографія [Ройтбурда], вона стилізована під попарт. Я назвав це другим пам'ятником Ройтбурду. Перший створив він сам своїм творчим спадком", — пояснив художник, керівник візуальної програми "ГогольTrain" Олександр Никитюк.

А мультимедіахудожник з Нової Каховки створює рекордне цілісне полотно, яке складається з семи вагонів з різними написами. Тут і тема Незалежності, й рівних прав чоловіків і жінок.

"Це буде єдина картина на кожному з вагонів. Кожен з вагонів зі своєю концепцією. Є рожевий вагон, там дуже багато жіночих імен, тому що womens are beautiful, є чоловічий вагон — блакитного кольору", — розповідає мультимедіахудожник Максим Кільдеров.

ГогольTrain. Фото: kanaldom.tv
ГогольTrain. Фото: kanaldom.tv
ГогольTrain. Фото: kanaldom.tv

Крім спальних вагонів, буде три фестивальних. У них під час подорожі можна буде послухати музику або подивитися фільми. На самому фестивалі "ГогольFest" організатори обіцяють багато сюрпризів.

"Це буде унікальна подія. У Олешківських пісках буде проєкт з інсталяцією, музикою "ДахаБрахи", з місцевими артистами, будуть і кримськотатарські актори. Ми будемо представляти оперу-репост, присвячену Лесі Українці", — сказав режисер, засновник фестивалю "ГогольFest" Влад Троїцький.

У наступному році артпоїзд стане міжнародним проєктом — "ГогольTrain" доїде до Мюнхена.

Прямий ефір