Річниця визволення Торецька і Рубіжного: спогадами про події поділилися українські військові (ФОТО, ВІДЕО)

Почтение памяти погибших при освобождении Рубежного Луганской области. Фото: loga.gov.ua

Сьогодні, 21 липня — сьома річниця визволення Торецька Донецької області та Рубіжного — Луганської. У цей день у 2014-му році українські військові витіснили з цих міст незаконні збройні формування і підняли державні прапори над адміністративними будівлями, повідомляє телеканал "Дом".

Операцію зі звільнення Торецька штурмовий загін української армії почав 21 липня 2014 року о шостій ранку. Бій за блокпост на в'їзді в місто тривав чотири години. Пізніше українські військовослужбовці назвали його "Зеленої милею". До вечора українські війська витіснили незаконні збройні формування. Над будівлею міської ради встановили прапор Донецької області.

Шахтарське місто звільняли понад чотири сотні військовослужбовців. Двоє українських військових загинули, шестеро — отримали поранення.

"Бій тривав десь близько десяти годин, одинадцяти. Мене вивезли з поля бою, вже повезли до Костянтинівки в лікарню, а хлопці продовжували далі боротися. Біль, біль за те, що хлопців втратили", — згадує учасник бойових дій на Донбасі Олексій Мусієнко.

Заходи до дня визволення Торецька на Донеччині. Фото: dn.gov.ua

На місцях активних бойових дій встановлено пам'ятні меморіали. Їх щорічно відвідують учасники операції зі звільнення міста.

"Тут, знали всі на що йшли. Тільки шкода товаришів, які гинуть", — зазначає учасник бойових дій Олександр Пещитало.

Антон Потурайко брав участь у звільненні Рубіжного Луганської області. Він зазначає, що у травні 2014 року була спроба прориву 30-ою бригадою, але безуспішна. Тоді загинуло троє бійців. Після цього стали чекати слушного часу. Він настав у ніч на 21 липня.

"30-я бригада пройшла крізь місто, а на нас була покладена місія із зачистки міста. Необхідно було затримати людей, які були причетні до проведення референдуму, до створення цих бандформувань в самому місті Рубіжне", — згадує старший інспектор Рубіжанського відділу поліції Антон Потурайко.

Читайте також: НЗФ почали частіше використовувати безпілотники на Донбасі, — штаб ООС

Цієї ночі Нацгвардія і добровольчі батальйони оточили і зайшли в Рубіжне. Вже о 10:00 місцеві жителі знали, що місто звільнене.

"Хочеться сказати окреме спасибі зведеному загону — в той час "Луганськ-1", які заходили тоді в 2014 році. Спасибі всім-всім-всім військовим, поліції, іншим доданим підрозділам", — говорить житель Рубіжного Роман Ковтун.

Пам'ятні заходи до дня звільнення Рубіжного на Луганщині. Фото: loga.gov.ua

Сьому річницю визволення Рубіжного відзначили автопробігом. Також активісти поклали квіти до пам'ятної плити трьом загиблим військовим.

Нагадаємо, український військовий підірвався на міні на Донбасі.

Прямий ефір