Рік режиму тиші — як Україна намагається зупинити російську агресію на Донбасі (ВІДЕО)

Зона ООС. Фото: kanaldom.tv

За перші 12 місяців дії режиму повного припинення вогню Україна втратила 45 своїх захисників, ще 163 військових було поранено. Такі дані озвучили в українській делегації Тристоронньої контактної групи (ТКГ). Всупереч домовленостям незаконні збройні формування (НЗФ) майже 2 тис. разів відкривали вогонь по українських позиціях і навіть сьогодні, 27 липня, запустили 70 мін в районі Золотого-4 в Луганській області. Україна намагається зупинити російську агресію на Донбасі, повідомляє "Дом".

На одному з постів спостереження, звідки до позицій НЗФ кілька сотень метрів, бійці Збройних сил України (ЗСУ) через підзорну трубу постійно відстежують і аналізують їхні дії. І поки українські армійці намагаються дотримуватися режиму тиші, по той бік давно забули про минулорічні домовленості ТКГ.

"Тут пішки 40 хвилин йти в Первомайськ. І ось вони хочуть нас вибити звідси. Кожного вечора обстрілюють. Кожен вечір, під ранок. Це звичайний день", — розповів військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Останній обстріл цих позицій обійшовся без втрат серед українських військових, а спостережний пункт довелося відбудовувати.

"ПТУРи нещодавно прилетали, тобто протитанкова ракетна керована установка. Розбила спостережник нам повністю. Один боєць отримав контузію, але чудом всі залишились живі. Є документальні підтвердження, фотографії", — розповів військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Після відпрацювання нових технік ведення бою НЗФ стали використовувати на українських військовослужбовців смертоносні хитрощі — дистанційне мінування.

"Це міна ПОМ, кріпиться на двіжок від РПГ, або вона закладається в ствол від міномету і відбувається постріл в бік наших позицій. В тил. І міна прилітає, стає в бойове положення, розкидає якоркі і чекає", — пояснив військовослужбовець ЗСУ Мирослав.

У населеному пункті, який захищають українські військовослужбовці, залишилося 12 жителів. Багато будинків кинуті, вулиці порожні. Наслідки порушення режиму тиші місцеві відчувають на собі щодня.

За даними ОБСЄ, рік тому, після оголошення про старт режиму припинення вогню, інтенсивність обстрілів знизилася в рази. Але в кінці 2020 року ситуація загострилася, НЗФ відновили обстріли з новою силою. В Офісі президента України кажуть, що, попри це, режим тиші приніс результати. У порівнянні з роком перед введенням особливого режиму кількість обстрілів і жертв серед українських військових знизилося в два рази.

"Чи задоволений президент цими цифрами? Звичайно, ні. Президент буде задоволений, коли у зведеннях буде нуль обстрілів, нуль загиблих, нуль поранених. Президент зі свого боку робить усе можливе. Вочевидь, цілі Кремля трохи інші. Тим не менше, саме мир залишається головним приорітетом президента", — заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

Великі надії в перемовному процесі українська влада покладає на США. Особливо напередодні зустрічі Володимира Зеленського з Джо Байденом.

"Готується низка угод — від енергетичних до оборонних. І я думаю, що можливо посприяє тому, що на сході України швидше настане мир або, принаймні, знову почне строго дотримуватися режиму припинення вогню. Треба віддати належне честі і мужності Збройних сил України. Своєю кров'ю, своєю працею повсякденною вони дали можливість українській дипломатії вирішувати конфлікт політико-дипломатичним шляхом, за що їм честь і хвала", — заявив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

Читайте також: Мир на Донбасі залишається головним пріоритетом президента Зеленського, — Никифоров

А поки Україна за підтримки західних країн намагається змусити Росію припинити обстріли, українські військові стоять на захисті країни. Разом із цим, не реагуючи на провокації і не дозволяючи Кремлю розв'язати активні бойові дії.

Читайте також: Підсумки 27 липня: рік режиму тиші, 1033-річчя хрещення Київської Русі та звільнення з посади Хомчака (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір