Украина наш дом

Голови МЗС країн Балтії закликали РФ припинити провокації біля кордонів України, — заява

Министры иностранных дел Литвы, Латвии и Эстонии. Фото: mfa.gov.ua

Міністри закордонних справ Литви, Латвії та Естонії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів та закликали Росію припинити свої провокації біля українських кордонів. Про це йдеться у спільній заяві дипломатів, які сьогодні, 15 квітня, прибули у Київ і провели спільну пресконференцію, інформує "Дом".

"Ми висловлюємо жаль щодо триваючого російського військового нарощування та концентрації збройних сил у безпосередній близькості до українських кордонів та на окупованому і незаконно анексованому Кримському півострові. Закликаємо Росію припинити свої провокації, а також розвіяти всі занепокоєння, продемонструвавши прозорість відповідно до механізму зниження ризиків згідно з Віденським документом та дотримуючись принципів та зобов'язань ОБСЄ", — йдеться у документі.

Міністри також наголосили, що вітають непохитну відданість України політичному вирішенню конфлікту.

"Абсолютно очевидно, що Україна не одинока. У неї є друзі та партнери, які можуть підтримати її. Україна права в юридичному та моральному планах, і ми наполягатимемо на цьому в міжнародних організаціях", — додав глава МЗС Латвії Едгар Рінкевічс.

Раніше посилення агресії Росії проти України засудили всі 30 країн НАТО.

Читайте також: Стримати РФ від агресії можуть нові санкції та військова підтримка України, — Кулеба

Прямий ефір