Очільник НАТО та прем'єрміністр України наголосили на зусиллях щодо протидії Росії

Фото: nato.int

Автор: Ед Адамчик

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив підтримку України після зустрічі з прем'єрміністром Денисом Шмигалем.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повторив зобов'язання оборонного блоку перед Україною в середу, 10 лютого, на пресконференції з прем'єрміністром України, звернувши також увагу на факт нарощування російських військ в регіоні і важливість Чорного моря.

Хоча Україна є партнером з розширеними можливостями, а не повноправним членом НАТО, Столтенберг послався на участь України в місіях НАТО.

Шмигаль також оголосив про початок будівництва двох військово-морських баз в Україні: "однієї на Чорному морі, однієї — на Азовському".

Він також звернув увагу на те, що збільшення оборонного бюджету країни до 5,93% від валового внутрішнього продукту — це "найбільші асигнування на оборону та безпеку" за багато років, які дозволять фінансувати ці бази разом із фінансовою допомогою Великої Британії.

Назвавши Україну одним з найближчих і найбільш важливих партнерів НАТО, Столтенберг підтвердив засудження з боку НАТО "незаконної анексії Росії та її агресивних дій на сході України".

"НАТО також продовжує надавати серйозну практичну підтримку Україні, — сказав Столтенберг. — Це включає в себе додаткові навчання, відвідування портів і обмін інформацією щодо Чорноморського регіону. Всього кілька днів тому есмінець ВМС США USS Porter здійснював тренування разом з українськими кораблями в Чорному морі, а іспанські літаки в даний час здійснюють повітряне патрулювання в інтересах НАТО в регіоні".

Позиція НАТО щодо Росії була актуалізована після розмови 26 січня між президентом США Джо Байденом і президентом Росії Володимиром Путіним, в якому Байден порушив питання, що викликають заклопотаність через нещодавні дії Росії.

Ці дії включали кібератаку, яка зачепила кілька державних установ і компанії зі списку Fortune 500, повідомлення про російську винагороду за загибель американських солдатів в Афганістані, втручання в президентські вибори 2020 року й отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального.

У той же день Байден розмовляв зі Столтенбергом і повідомив про свій намір консультуватися та працювати з союзниками щодо всього спектру загальних проблем безпеки, включаючи Афганістан, Ірак і Росію.

"Президент Байден підтвердив прихильність Сполучених Штатів колективній обороні відповідно до статті 5 Північноатлантичного договору і наголосив на своїй прихильності зміцненню трансатлантичної безпеки", — йдеться в заяві Білого дому з цього приводу.

2 лютого ВПС США оголосили, що понад 200 осіб і ескадрилья бомбардувальників B-1 з бази ВПС "Дайс" в Техасі будуть спрямовані в Норвегію для підтримки майбутніх місій оперативної групи бомбардувальників на норвезькій авіабазі "Орланд".

За матеріалами UPI

Медіа-партнери
Прямий ефір