Украина наш дом

Очільник МКЧХ планує відвідати окупований Донбас

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський обговорив з очільником МКЧХ Петером Маурером питання взаємного звільнення полонених, пошук зниклих безвісти та розмінування на Донбасі.

Про це інформує пресслужба ОП.

Глава держави подякував очільнику Червоного Хреста за візит до України, а також за бажання відвідати Донбас з обох боків лінії розмежування.

Також президент наголосив, що допомога, яку надає ЧХ є важливою для нашої країни, особливо у період пандемії.

Окремо Володимир Зеленський відзначив допомогу МКЧХ у роботі підприємства “Вода Донбасу”, яке забезпечує питною водою українців по обидва боки лінії розмежування.

У свою чергу Петер Маурер повідомив, що Україна є найважливішою у діяльності МКЧХ серед усіх країн Європи та восьмою за обсягом роботи цієї організації у світі.

Він наголосив на важливості свого візиту на Донбас, зокрема на окуповану частину. Адже це дозволить побачити реальну ситуацію у регіоні.

Сторони детально обговорили потребу доступу Червоного Хреста до полонених на окупованих територіях, що допоможе ідентифікувати незаконно утримуваних осіб. Маурер запевнив, що на сьогодні ці питання є пріоритетними.

Крім того, співрозмовники обговорили процес розмінування на Донбасі. Президент МКЧХ наголосив, що Україна – одна з найбільш замінованих територій світу. І це є причиною, чому Міжнародний комітет Червоного Хреста бере участь у протимінній діяльності.

Прямий ефір