Газовий шантаж РФ: Угорщина зробила ставку на вигоду для себе

Ілюстративне фото: zoda.gov.ua

Поки у більшості європейських країн готуються до важкої зими та думають, як знизити ціни та повністю відмовитися від російського газу, Угорщина планує збільшити постачання з країни-агресора вже з вересня, повідомляє "Дом".

У Євросоюзі закликають обмежити ціну на газ та відокремити її від тарифів на електроенергію — це, вважають, допоможе пройти опалювальний сезон стабільніше.

"Наступні п'ять-десять зим будуть жахливими, якщо ми нічого не зробимо. Ми маємо діяти на європейському рівні та працювати над тим, щоб заморозити ціни на газ", — зазначила міністерка енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен у Twitter.

Оскільки природний газ, як і раніше, використовується для виробництва електроенергії та його ціна відбивається на тарифах на електрику, в ЄС заявили про необхідність реформи ринку електроенергії.

"Стрімке зростання цін на електроенергію розкриває обмеженість нашої нинішньої структури ринку електроенергії. Він (ринок) був побудований за зовсім інших обставин... Ось чому ми зараз працюємо над екстреним втручанням та структурною реформою ринку електроенергії", — цитує Bloomberg голову Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн.

Поки ЄС намагається стабілізувати ціни на енергоносії, у Будапешті заявили, що продовжують переговори з Росією щодо додаткових постачань газу, та сподіваються на їх збільшення з вересня.

"Подобається нам це чи ні, але ми продовжимо переговори з росіянами про збільшення постачання газу до Угорщини. Є пропозиція збільшити постачання газу, найближчими днями ми це доопрацюємо з "Газпромом" і підпишемо угоду, за якою з вересня ми зможемо отримати збільшені добові постачання з Росії. Знову ж таки я кажу, подобається це чи ні", — сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Критикуючи енергетичну політику ЄС, він також заявив, що Будапешт не має наміру підтримувати жодні додаткові енергетичні санкції проти Росії.

"Угорщина займає лояльну позицію щодо Росії, вони розглядають це з погляду вигідності, тобто якщо вигідно купувати цей газ, то вони його купують. І для них просто це непов'язані елементи, маю на увазі — війна в Україні та ціна на газ. І ми не можемо змусити їх думати по-іншому", — зазначив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Минулого тижня ціни на газ у Європі наблизилися до чергового рекорду — 3200 доларів за тисячу кубометрів. Це найвища зафіксована за весь час спостережень ціна, причиною якої стало послідовне скорочення Росією постачання газу.

"Треба розуміти, що така ціна є причиною продовження та посилення панічних настроїв у Європейському Союзі через дефіцит газу, який потрібен для опалювального сезону, хоча закачування до підземних сховищ проводиться за графіком. Там 80% вже накопичено", — сказав Корольчук.

Понад 80% вже перевищили запаси природного газу у сховищах Бельгії, Чехії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Португалії та Іспанії.

Читайте також: "Європа може легко обійтися без російського газу": експерти щодо плану енергонезалежності ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір