Газові протести спалахнули в Казахстані: мітинги та штурм держадміністрації — що відбувається (ВІДЕО)

Протести у Казахстані. Скріншот відео: kanaldom.tv

У Казахстані сьогодні, 4 січня, продовжуються протести через підвищення цін на газ. Вони не припинилися навіть після того, як влада пообіцяла значно знизити ціни на пальне для одного з регіонів країни, інформує "Дом".

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці найбільшого міста Казахстану — Алмати. У країні відбуваються масові мітинги, зіткнення з поліцією, затримання демонстрантів. В одному з міст Мангістауської області мітингувальники спробували взяти штурмом держадміністрацію. Приводом для протестів стало підвищення цін на скраплений нафтовий газ із 1 січня.

"Ми говоримо про подорожчання, в середньому, на 20 тенге (0,05 дол. США, — ред.) за літр. Середній сімейний автомобіль проїжджає 1000 км на місяць, наприклад. При витраті на 100 км — це близько 15 тис. тенге (35 дол. США, — ред.) на одну сім'ю за місяць. І це невелика сума щодо середньої заробітної плати в Казахстані. Це приблизно на 2 тис. тенге  (4,6 дол. США, — ред.) на місяць — ми зараз за інтернет платимо більше", — каже експерт Міністерства енергетики Казахстану Олжас Байдільдінов.

Уже 2 січня на вулиці міст Жанаозен та Актау вийшли багатотисячні мітинги із вимогою знизити вартість газу. Ще за добу протест охопив усі регіони. На вулицях десятків міст звучать заклики, зокрема до відставки уряду.

В Актау для переговорів із протестувальниками прибула урядова комісія. Активістам пообіцяли, що ціна на пальне для області залишиться незмінною. Проте угода лише посилила невдоволення у містах інших регіонів. Наприклад, у столиці Нур-Султані на демонстрацію з аналогічною вимогою вийшли кілька десятків людей.

У середу, 5 січня, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв планує провести нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні.

Читайте також: Підсумки 4 січня: візит Борреля, НС на Донеччині та газові протести в Казахстані (ВІДЕО)

У Казахстані з 1 січня 2022 року ціна за літр зрідженого газу зросла до 120 тенге (0,28 дол. США), демонстранти вимагали зменшити її до 50-60 тенге (0,11 — 0,14 дол.). Зазначимо, що середня зарплата в країні станом на серпень 2021 року становила 256 тис. 455 тенге (590 дол.).

Медіа-партнери
Прямий ефір