Гарантії безпеки для України: в ОПУ відбулось обговорення з представниками групи світових лідерів (ВІДЕО)

Пан Ґі Мун, Андрій Єрмак, Хуан Мануель Сантос Кальдерон. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 16 серпня, організацію міжнародної підтримки України, а також майбутні гарантії безпеки для країни з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком обговорили колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун та експрезидент Колумбії Хуан Мануель Сантос Кальдерон. Вони приїхали до України, щоби підтримати український народ у боротьбі проти російського агресора, повідомляє "Дом".

Приїзд президента Колумбії (2010-2018 рр.) та колишнього генсека ООН (2007-2016 рр.) — потужний сигнал підтримки українців. У межах свого візиту вони відвідали раніше окуповане російською армією передмістя Києва.

"Насамперед хочу сказати, що ми душею та серцем підтримуємо, та находимося спільно із жертвами цієї війни. Ми дуже вражені були тим, що побачили в Бучі. Від закінчення Другої світової війни не було такої жорстокості, агресії проти цивільних людей", — сказав Хуан Мануель Сантос Кальдерон.

Головним питанням зустрічі стала можливість надання гарантій безпеки для України, наголосив керівник ОПУ.

"Ми говорили сьогодні щодо розбудови міжнародних інституцій, щодо гарантій безпеки, які є дуже важливими. Ми продовжуємо працювати. Наші шановні гості поділяють нашу думку, що це дуже важливо, ця робота. Щодо роботи нашої групи з паном Расмуссеном, на сьогодні триває робота щодо першого документа, перших рекомендацій щодо цих гарантій. Я сподіваюся, що з'явиться дуже потужний документ", — розповів Єрмак.

Пан Гі Мун зазначив, що агресія Росії щодо України є неприпустимою. Ця війна між комуністичним та демократичним світом, яка торкнулася мільярдів людей. Водночас він визнав, що ООН, як міжнародна інституція, виявилася недостатньо ефективною, щоб зупинити війну.

"Чудово розумію те розчарування з боку людей у всьому світі. Я вже не говорю про країни. Один з постійних членів ООН здійснює агресію не території України і відповідний міжнародний механізм не спромігся зреагувати на це через право вето. Протягом 20 років країни-члени обговорювали реформу Ради безпеки ООН. Однак ця реформа не зсунулася а ні на крок", — сказав колишній генсек ООН.

Визнання Росії країною — спонсором тероризму сьогодні є вкрай важливим кроком. Адже на державу-агресорку необхідно тиснути всіма можливими способами, наголосив експрезидент Колумбії.

"Це може бути з боку країн, які страждають від тероризму, а також з боку міжнародної спільноти. У випадку цієї агресії, її треба засуджувати усіма можливими способами, оскільки вона порушує усі можливі міжнародні закони", — пояснив Хуан Мануель Сантос Кальдерон.

Позиція України чітка — це повний контроль над українськими територіями, зазначив Андрій Єрмак. І для досягнення цієї мети Україна не припиняє працювати над питанням постачання зброї від міжнародних партнерів. Разом із цим керівник ОПУ додав, що моніторинг поставленого Україні озброєння триває безперервно.

Читайте також: Крим — не місце для росіян, на Донбасі — жорстокі бої: звернення президента Зеленського наприкінці 174-го дня війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, проєкт рекомендацій, які мають гарантувати захист України у майбутньому та її здатність до самозахисту зараз, на другому засіданні 22 липня розглянула міжнародна робоча група Єрмака — Расмуссена.

Прямий ефір