Футболістки, які врятувались у Маріуполі, потрапили до Вищої ліги та відкрили власний бізнес

ФК "Маріупольчанка". Скриншот: kanaldom.tv

Спортсменки із футбольного клубу "Маріупольчанка" пережили справжнє пекло у Маріуполі. Жінкам пощастило вибратися з міста, яке фактично зруйнували росіяни. Згодом спортсменки оговталися і повернулися до тренувань у Києві. Тепер жіноча команда у вищому дивізіоні та встигає розвивати власний бізнес, йдеться у "Ранку Вдома".

Цим дівчатам довелося пережити справжнє пекло в Маріуполі.

"Ми на п'ятий день війни зрозуміли, що треба вибиратися. Чекали коридор. Почали спілкуватися з людьми, перепитувати, але коридорів немає, а просто так виїжджати було страшно. Ходили чутки, що колони розстрілювали. Пішла пропаганда, що Україна нас кинула", — пригадала головна тренерка "Маріупольчанки" Каріна Кулаковська.

Жіночий футбольній команді пощастило вижити, вибратись з окупованого Маріуполя і розпочати життя "з нуля".

Ще 2015 року дві професійні гравчині Яна Винокурова та Каріна Кулаковська вирішили створити власний клуб. Вони не мали ані грошей, ані досвіду, проте були повні завзяття. Попри труднощі, дівчатам вдалося зібрати команду. Вони вкладали у її розвиток власні кошти, тренувались і весь вільний час присвячували улюбленій справі. Результат не забарився.

"2019 року ми змогли стати чемпіонами. У нас ніхто вже не вірив. Мовляв, у вас немає футбольної бази, автобуса, інфраструктури. Нас переконували у тому, що неможливо зробити професійний клуб без фінансування", — зізналася президентка ФК "Маріупольчанка" Яна Винокурова.

Разом їм вдалося довести протилежне, але ніхто й подумати не міг, що всі мрії, досягнення, плани, та й узагалі життя стане догори дриґом. Після початку повномасштабного вторгнення Росії майже місяць команда прожила у підвалі приватного будинку Яни У цей час на місто падали бомби, не було зв'язку та нормальних побутових умов. 

"Вже коли поряд почали вибухати будинки й в будинку Яни посипалися вікна, то ми зібралися і вирішили їхати. Склали речі у сміттєві пакети. Ані їжі, ані води не взяли. Взагалі не подумали про це", — розповіла Каріна Кулаковська.

Через кілька днів після від'їзду дівчат їхній будинок знищив ворожий снаряд. Спортсменки дивом дістались безпечного місця.

"Ми поки їхали, то стільки всього побачили. Люди з магазинними візками, з дітьми на руках, тікають. Страшна картина. У нас машина була забита, ми нікого не могли взяти. Ми розуміли, що люди не хочуть там жити. Не хочуть цього "руського міра" і йдуть з рідного міста пішки", — пригадала Каріна Кулаковська.

Тоді Яна з Каріною ухвалили дуже сміливе рішення — відвезти у місто гуманітарну допомогу та вивезти з Маріуполя якомога більше людей. Вони знайшли величезний автобус і втрьох, разом із водієм, вивезли сотню людей. Прийшовши до тями після пережитого, дівчата з "Маріупольчанки" вирішили продовжувати боротися на футбольному полі. Вони винайняли дім у передмісті Києва, А завдяки допомозі Святошинської адміністрації та дирекції стадіону "Темп" у команди з'явилось місце для тренувань. Згодом їм почали допомагати люди з усієї України.

Завдяки згуртованості та підтримці дівчатам вдалося посісти 4 місце у першому колі Вищої ліги. Тож далі є всі шанси потрапити на призові місця, каже капітанка команди ФК "Маріупольчанка" Поліна Полухіна.

"Я сподіваюсь, що в другому колі ми дістанемося ближче до трійки лідерів. Ми звикли долати труднощі. Легкість не для нас. Було трохи важко, але ми впоралися", — резюмувала Поліна Полухіна.

Зараз у футболісток відпустка, та вони не сидять, склавши руки. Дівчата створюють у столиці цехи з виготовлення напівфабрикатів, аби забезпечувати клуб і надалі демонструвати високі спортивні результати.

Читайте також: Спортивний фронт: історія хокейного клубу "Дніпро" із Херсона

Медіа-партнери
Прямий ефір