Фінансування тероризму на 205 млн грн: у чому підозрюють Порошенка, розповіли у ДБР (ВІДЕО)

Петро Порошенко в аеропорту "Київ", 17 січня 2022 р. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 17 січня, Державне бюро розслідувань (ДБР) провело брифінг, на якому розповіло деталі справи, у якій фігурує народний депутат, президент України (2014-2019 рр.) Петро Порошенко. За даними ДБР, справа стосується організації незаконної схеми закупівлі вугілля для українських держпідприємств із окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Окрім Порошенка, серед підозрюваних у цьому кримінальному провадженні — нардеп Віктор Медведчук, ексміністр енергетики України Володимир Демчишин та бізнесмен Сергій Кузяра. Про це повідомив кореспондент телеканалу "Дом" в ефірі програми "Інформдень". 

За версією відомства, у жовтні 2014 року представники вищого політичного керівництва Російської Федерації вирішили залучити до підривної діяльності на території України Віктора Медведчука.

"Зі свого боку Медведчук, маючи політичні амбіції, погодився на пропозицію РФ. Усвідомлюючи, що самостійно, без кадрового впливу, він не зможе досягти свого умислу, Медведчук досягнув певних домовленостей з Петром Порошенком, який як президент України мав необхідні можливості впливу на вертикаль законодавчої та виконавчої влади", — зазначила речниця ДБР Тетяна Сап'ян.

У ДБР зазначили, що у 2014-2015 роках Порошенко дискредитував поставки вугілля із Південно-Африканської Республіки. Він призначив на пост міністра енергетики Володимира Демчишина, а Віктора Медведчука — перемовником між Москвою і самопроголошеною владою ОРДЛО. 

Тоді Російська Федерація нібито спочатку штучно створила дефіцит вугілля для українських енергогенеруючих підприємств. Для цього РФ обмежила постачання вугілля за ще діючими тоді договорами купівлі-продажу.

"Переслідуючи політичні інтереси, Петро Порошенко і Віктор Медведчук ухвалили рішення про надання операцій із купівлі вугілля у підприємств "ЛНР/ДНР" під виглядом звичайної господарської діяльності через перереєстрацію місць їхнього розміщення і надання їм розрахункових рахунків підконтрольної території, видаючи їх за національних виробників вугільної продукції. Така перереєстрація надала можливість включити підприємства до тимчасового порядку контролю за переміщенням усіх транспортних засобів та вантажів у межах Донецької та Луганської областей. Про результат домовленостей Медведчук доповідав керівництву Російської Федерації", — розповіли у ДБР.

Схема постачання вугілля з ОРДЛО, у якій фігурує Петро Порошенко. Фото: dbr.gov.ua

Згідно з даними ДБР, з шахт, що формально перебували у державній власності, але фактично — під контролем так званих "Л/ДНР", в Україну постачалося вугілля. А гроші, отримані незаконними збройними формуваннями від такої угоди, йшли на фінансування тероризму. В ДБР підрахували цю суму — понад 205 млн грн.

У Держбюро розслідувань додали, що Порошенко підозрюється у тому, що "діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема, з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".

Читайте також: Тисячі людей зібралися зустрічати Порошенка в аеропорту "Київ" (ФОТО)

Нагадаємо, 20 грудня п'ятому президентові України, нинішньому народному депутату Петру Порошенку повідомили про підозру в держзраді та викликали на допит у Державне бюро розслідувань. Йому інкримінують розірвання торгових контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканською Республікою та укладання торгових угод із представниками окупаційних адміністрацій окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

20 грудня політик виїхав до Європи. У Варшаві він записав відеозвернення, в якому повідомив, що повернеться до України у середині січня.

24 грудня Офіс генерального прокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави розміром 1 млрд грн.

Читайте також: Справа Порошенка про закупівлю вугілля в ОРДЛО — хронологія подій (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір