Украина наш дом

Фінальна мета РФ — утвердити себе глобальною державою та знищити Захід як цивілізацію, — політолог

Ілюстративний колаж: svoboda.org

Росія та її лідер Путін сьогодні ведуть війну не лише проти України, а й проти всього Заходу. Вони хочуть знищити його як цивілізацію. А фінальна мета РФ — повернути статус супердержави. Такою думкою поділився в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.

Він наголосив, що Україна сьогодні стоїть в епіцентрі цього міжцивілізаційного конфлікту.

"Фінальна мета Росії — утвердити себе глобальною державою, повернути статус наддержави. А без відновлення контролю над всією Європою цього неможливо досягти. Тому і президент Зеленський, і лідери східноєвропейських країн розуміють, — якщо впаде Україна, то їм доведеться воювати з Росією вже на своїй власній території. Вже багато країн розуміють, що це війна не тільки проти України, а й проти них самих, і тому такі держави як Польща, Велика Британія, Чехія, Словаччина, країни Балтії, вони віддають нам усе, що можна. Позаяк у них є чітке розуміння загрози", — сказав політолог.

При цьому, за словами Перепелиці, деякі держави так званої старої Європи хочуть зберегти статус-кво колишньої безпекової архітектури, яка відновилася після закінчення холодної війни. І де Росія грає роль стратегічного партнера.

"Але Росія вже сама не хоче мати таку роль стратегічного партнера, як того хочуть, наприклад, Німеччина, Франція, Італія та інші країни. Цього вже не буде. І тому нова система безпеки визначатиме переможців у цій війні. І ті, хто зацікавлений у цій перемозі, вони Україну підтримують", — резюмував Перепелиця.

Читайте також: Це комплекси та образи: чому Росія сповідує антиамериканізм, пояснив Фесенко

Прямий ефір