Украина наш дом

Фільм про життя дитини на Донбасі вивчатимуть у школах Данії

Фото: Facebook Азад Сафаров

Документальну стрічку "Віддалений гавкіт собак" данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта про життя дітей в умовах збройного конфлікту на Донбасі внесли до шкільної програми в Данії.

Про це у Facebook розповів асистент режисера Азад Сафаров, інформує "Дом".

"У Данії школярів 6-9 класів будуть вчити розумінню конфліктів і воєн і прав дітей на базі фільму "Віддалений гавкіт собак". Того самого фільму про 9-річного хлопця Олежку, який живе біля лінії фронту на Донбасі", — повідомив Сафаров.

Він нагадав, що кінострічку, яку тепер будуть вивчати учні в Данії, знімали на Донбасі два роки. За його словами, шкільна програма створена Данським інститутом фільму і UNICEF.

Європейські школярі будуть дивитись цей фільм і розуміти, з чим стикаються десятки тисяч українських дітей на Донбасі, співпереживати їм і ставати на їхній бік, вважає асистент режисера.

"От це я називаю м’якою українизацією", — зазначив Сафаров.

Додамо, що фільм знімали у прифронтовому селі Гнутове, розташованому поблизу Маріуполя. Стрічка отримала кілька міжнародних нагород та була номінована на "Оскар".

Читайте також: Перший повнометражний фільм з українським дубляжем презентував Netflix

Раніше повідомлялося, що два українські фільми потрапили в список повнометражних картин, які будуть допущені до розгляду на премію "Оскар" 2021 року.

Прямий ефір