Фейки про вакцинацію від COVID-19 в Україні розвіяли експерти (ВІДЕО)

Фото: radymo.ua

Через велику кількість неправдивої інформації про препарати та про можливі наслідки їх застосування багато українців сумніваються в необхідності вакцинації від коронавірусу. Про найпоширеніші фейки інформує "Дом".

Фейк №1. "Вакцина вбиває".

"Вакцина може привести до смерті" — цей фейк почав поширюватися ще до старту вакцинації в Україні. На цей час від введення препарату ніхто не загинув. Однак ця інформація шкодить довірі людей до вакцинації від коронавіруса.

Експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я з реагування на біологічні загрози Наталія Виноград рекомендує звернути увагу на світову статистику вакцинації від COVID-19.

"Увімкніть інтернет і подивіться, скільки людей на планеті вже щеплені. І зверніть увагу, що практично всі вакцини пішли на 10 країн — найбагатших країн, які найбільше хочуть жити. Невже вони такі немудрі й закуплять собі щось не те і будуть колоти? Побійтеся Бога, у них там все нормально. Вони хочуть жити, тому і роблять вакцинацію", — аргументувала експерт.

Читайте також: Чому важлива вакцинація від COVID-19, розповіли медики (ВІДЕО)

Фейк №2. "Люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації".

Вакцини "вчать" нашу імунну систему боротися з коронавірусом, кажуть медики. Можуть виявлятися деякі побічні дії, але це не ознака хвороби. Вакцина не містить збудник коронавіруса, наголошує імунолог Федір Лапій.

"Заразитися збудником COVID-19 від вакцини неможливо. Якщо обговорювати питання зараження при проведенні вакцинації, коли ви відвідуєте місце вакцинації, ви можете перетинатися з іншими людьми", — зазначив він.

Читайте також: Побоювання українців з приводу вакцинації від COVID-19 розвіяв лікар-імунолог

Фейк №3. "Україна закупила неякісні препарати".

В Україні використовують вакцину Covishield. Вона виробляється в Індії. Фейкові новини в інтернеті говорять про те, що це неякісний препарат і застосовувати його не можна.

Covishield виготовляють за ліцензією британо-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca. Вакцина схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Її використовують в Україні, Великобританії, Канаді та Євросоюзі.

Фейки про вакцину Covishield активно просувають саме проросійські медіа, каже заступниця головного редактора проєкту StopFake Вікторія Романюк.

"Цей наратив пов'язаний із вакциною "Супутник V". Основний меседж в контексті дискредитації вакцини Covishield — "навіщо ви купили у індусів, купуйте у нас — російську". Очевидно, що ця дискредитація спрямована на те, щоб посіяти сумніви в аудиторії", — переконана Вікторія Романюк.

Фейк №4. "Вакцинація призводить до безпліддя у жінок".

Чергову брехню про вакцинацію, поширювану в інтернеті, прокоментувала експерт проєкту StopFake.

"Весь період пандемії ми бачимо фейки, які пов'язані то з жіночим, то з чоловічим безпліддям. Все це на сьогодні не має будь-яких наукових і дослідницьких доказів. Це нагнітання й страшилки", — сказала Вікторія Романюк.

Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов закликав не вірити неправдивій інформації про те, що вакцину CoviShield нібито не можна використовувати для людей віком від 65 років.

Щоб побороти пандемію COVID-19 в Україні, потрібно вакцинувати не менше 60% населення, підрахували в МОЗ.

Читайте також: Відомі українці вакцинувалися CoviShield в прямому ефірі (ВІДЕО)

Прямий ефір