Украина наш дом

"Файний Франко Ф'южн": про музичний експеримент, який надихає боротися, розповідає Сусанна Карпенко

Сусанна Карпенко. Фото: kanaldom.tv

Українська етніка у первісному автентичному звучанні, сучасна обробка та джазова імпровізація. Так описують проєкт "Файний Франко Ф'южн" його творці. Про пошуки нового формату спілкування з глядачем у "Ранку Вдома" розповідає головний хормейстер Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, співкерівниця фольклорного ансамблю "Божичі" Сусанна Карпенко.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Чи справді театр зараз перебуває в пошуку нових форматів самовираження?

— Так і є. Довоєнна і нинішня історія — кардинально відрізняються. Парадоксальна річ полягає у тому, що театр став більш розмаїтим зараз.

Нові умови спонукають шукати нові форми, нові засоби виразності й головний акцент припав на музику. "Файний Франко Ф'южн" — не перший концерт театру Франка під час війни, але це новий формат спілкування з глядачем.

Ми захотіли подати український фольклор, автентику, традиційний спів не тільки в автентичному звучанні, а й показати як може ця музика працювати з іншими жанрами. Працювати якісно, працювати цікаво, працювати так, щоби це відгукувалася в душі людей, які це будуть слухати.

Головна ідея проєкту "Файний Франко Ф'южн" — показати, наскільки актуальною є українська музика. Це музичний екшн, який надихне глядача на боротьбу. 

Ми працюватимемо для того, що люди після концерту принесли у свій дім радість.

А якщо залишимося без світла, концерт буде?

— Буде. Про це подбало керівництво театру. У нас показують вистави, грають концерти. Все працює.

Що зараз серед глядачів популярніше: комедії, трагедії чи можливо саме концерти?

— Спостерігаючи за тими, хто приходить на вистави, то однозначно відповісти не можна. Люди по-різному переживають стрес і потребують різного матеріалу.

Театр зараз виконує функцію психотерапевта. Хтось іде на комедії, аби посміятися і відірватися від буденності, хтось — на трагедії.

От днями показували виставу "Лимерівна". Постановка дуже складна психологічно: змушує думати й переживати, і плакати. Було багато людей. Тобто всі вистави нашого театру користуються популярністю.

Коли можна прийти на ваш новий івент "Файний Франко Ф'южн"?

— Прем'єра відбудеться 24 листопада о 17 годині. А наступні покази плануємо на 14 грудня та 14 січня. Усіх запрошуємо до Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Читайте також: "Маємо навчитися жити нормальне життя за ненормальних умов": Лілія Ребрик у програмі "Точка опори" розповість про перші дні війни

Прямий ефір