Європа протистоїть енергетичному шантажу Кремля: як країни позбавляються залежності (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: livejournal.com

Росія продовжує шантажувати Європу постачанням енергоносіїв. Ремонт нібито несправної турбіни "Північного потоку-1", періодичні погрози перекрити вентиль напередодні зими, вимоги платити за газ у рублях — Кремль сам підштовхує ЄС до енергонезалежності, інформує "Дом".

"Для цього скорочуються обсяги постачання, вигадуються різноманітні способи, які дозволяють перекласти відповідальність за зростання цін, за ситуативний дефіцит, за зниження добробуту громадян Європейського Союзу на національні уряди та Європейську комісію. Спроби ці посилюються і, швидше за все, ми побачимо загострення цієї економічної війни після початку опалювального сезону. Але, як свідчать дії європейських держав, цей шантаж не дуже вдається", — сказав експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Сьогодні Євросоюз розплачується за довгі роки газової залежності від Росії. Експерти стверджують, що навіть на тлі шантажу та війни проти України відмовитися від енергоносіїв з РФ у короткий термін неможливо.

"Природний газ є тим енергоносієм, єдиним енергоносієм, від якого Європейський Союз відмовитися найближчим часом не в змозі. Прекрасно розуміючи це, Російська Федерація робить все, щоб використати той вид зброї, який єдино у неї залишився", — зазначив Геннадій Рябцев.

Як на загальноєвропейському рівні, так і на рівні парламентів окремих країн ухвалюються рішення про скорочення постачання енергоносіїв із Росії.

"По-перше, є план, який називається REPowerEU, який говорить про те, щоб максимально скоротити споживання російського газу різними шляхами. І шляхом диверсифікації, тобто пошуку інших джерел, які, не секрет, є у вигляді й трубопровідного газу, й газу в зрідженому вигляді. Також це — заходи щодо енергоефективності, заходи щодо скорочення споживання. Ми бачимо, що остання ініціатива щодо скорочення споживання на 15%, це теж у цьому руслі вживається", — пояснює директор аналітичних. досліджень центру DiXi Group Роман Ніцович.

З 10 серпня постачання вугілля з РФ до країн ЄС та Великобританії зупинено. Ембарго на нафту набуде чинності у грудні, на нафтопродукти — з лютого наступного року. Найскладніше європейцям повністю відмовитися від російського газу, але робота над цим ведеться в Брюсселі. Проте, не всі члени ЄС готові виконувати рішення Єврокомісії.

"Угорщина, скажімо так, відрізняється, на жаль, невиконанням і інших рішень, ухвалених на загальноєвропейському рівні, не лише в енергетичному секторі. Але якщо ми говоримо про рівень уряду, то ми бачимо історію, коли у велику залежність від російського газу потрапила Німеччина. Ми бачимо, які зараз наслідки, з якими наслідками зараз стикається німецький ринок та промисловість через те, що з російського боку під вигаданими приводами скорочуються постачання", — заявив Роман Ніцович.

Подолати енергетичну кризу — складне, але посильне завдання для Європи. Як стверджують експерти, пошук альтернативних джерел, диверсифікація постачання та політика енергоефективності допоможуть ЄС досягти енергонезалежності з меншими втратами.

Читайте також: Росія вже не може продавати вугілля, з наступного року — нафта, а газом вона сама прискорює процес, — експерт про дію санкцій

Прямий ефір