Украина наш дом

Євроінтеграційні законопроєкти ухвалила Верховна Рада — що далі (ВІДЕО)

Верховная Рада. Фото: golos.com.ua

Сьогодні, 21 жовтня, Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила євроінтеграційні законопроєкти. Тепер Україна від Європейського Союзу чекає чіткіші сигнали, що робота дасть результат — членство в Євросоюзі, повідомляє "Дом".

Саме чіткі перспективи вступу до ЄС в останні десятиліття дозволили центральноєвропейським країнам досягти успіху. Тому Україна теж чекає від Євросоюзу сигналу про те, коли й за яких умов вона офіційно приєднається до ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час IV форуму Асоціацій.

"Ми імплементуємо амбітні реформи у складних обставинах. Але будь-яке зобов'язання вимагає мети. Перспектива членства, без сумніву, буде мотиваційною трансформаційною силою для України. Це покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України й переконати українців, що вони не потрібні Євросоюзу. Це один з найпоширеніших російських наративів в Україні. Ми повинні працювати разом, щоб люди зберігали віру, що мета членства в Європі — досяжна", — заявив Кулеба.

Грузія і Молдова також йдуть шляхом до членства в ЄС разом з Україною — у межах об'єднання цих країн "Асоційоване тріо". Дипломати кажуть, що досвід усіх трьох країн показує, що реформи у межах їх Угод про асоціацію з ЄС так само важливі, як і кінцева мета — вступ до Євросоюзу.

"Головний висновок за роки процесу європейської інтеграції Республіки Молдова — це, що твої аргументи залежать від ситуації вдома. Від того, наскільки люди відчувають прогрес у процесі реформ у своєму житті, наскільки суди працюють дійсно незалежно, а не в інтересах якихось кланів, оскільки у нас йде реальна боротьба з корупцією. І наскільки підвищується рівень життя населення", — сказав керівник директорату міжнародного співробітництва Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Андрій Попов.

Грузія вже відчула переваги зони вільної торгівлі з ЄС — економіка зростає, торговельні відносини переформатуються, а бізнес виходить на міжнародний рівень.

"Понад 350 грузинських компаній, які відносяться до малого та середнього бізнесу, вже прийшли на європейський ринок зі своїми продуктами. Це дуже важливо для майбутнього розвитку", — сказав заступник міністра закордонних справ Грузії Теймураз Джанджалія.

Україна також поступово приводить своє законодавство у відповідність з європейськими нормами, що відкриває нові можливості.

"Чим швидше ми приводимо до європейських стандартів наше законодавство, тим легше нам отримати доступ до європейського ринку. Ми вже маємо високий рівень відповідності у сфері митної політики, високий рівень відповідності найвищим європейським стандартам у сфері енергетики. Це електроенергетика, газовий ринок", — зазначила віцепрем'єрміністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.

Сьогодні Верховна Рада з ініціативи Володимира Зеленського зібралася на позачергове засідання, яке назвали "євроінтеграційним". На ньому ухвалили законопроєкти, які узгоджують стандарти України та ЄС. Ці ініціативи підтримали як депутати монобільшості, так й опозиція.

"Ми вітаємо проведення євроінтеграційної сесії у Верховній Раді України. Безумовно, наша фракція буде підтримувати всі ратифікаційні законопроєкти, які наближають законодавство України до норм і стандартів ЄС", — сказала народна депутатка, співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

"Це закони про харчування, про рослинництво і сорти рослин, законопроєкти про енергоефективність, про використання біогазу. Вони всі є нашими зобов'язаннями у межах наближення законодавства до законодавства Європейського союзу та євроінтеграції", — уточнив нардеп, голова фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Євроінтеграція — це просто. Євроінтеграція — це про безпеку нашого навколишнього середовища, повітря, води, яку ми п'ємо. Безпеки наших приватних власних даних тощо. Тобто євроінтеграцію треба комунікувати просто", — додала народна депутатка фракції "Слуга народу", голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС Марія Мезенцева.

Україна вже виконала майже половину всіх зобов'язань, які взяла на себе у межах Угоди про асоціацію з ЄС. Уже 4 європейські країни офіційно заявили про підтримку вступу України до Євросоюзу. Ще три скоро підпишуть відповідні документи.

Читайте також: Дорожня карта процесу євроінтеграції включає 20 законопроєктів, — Мезенцева (ВІДЕО)

Прямий ефір