Це складно з погляду права, але однозначно з погляду науки, — юрист про "імунну нерівність" (ВІДЕО)

Виталий Власюк. Фото: hsa.org.ua

У зв'язку з вакцинацією від COVID-19 заговорили про дискримінацію нового типу, так звану імунну нерівність. Зараз більшість європейських країн вимагає від людей, які приїжджають, показати результати ПЛР-тесту, без щеплення від COVID-19 можуть обмежити доступ до установ, на заходи. Водночас є вакцино-скептики, які не планують робити щеплення.

Юрист-міжнародник Віталій Власюк зауважує, що "імунна нерівність" досить складно піддається міжнародному праву, яке юридично повністю викоренило будь-які форми дискримінації.

"Є низка досить складних питань. Складних з погляду права, але однозначних з погляду медицини, біології та інших видів науки. Оскільки наука дуже чітко відповідає на питання — чи треба робити вакцинацію. Однозначно — треба! Інших варіантів немає", — сказав він у програмі "На самом деле: мир" телеканалу "Дом".

На думку Власюка, право прямує правильним шляхом, підтримуючи обмеження, пов'язані з COVID-19, але водночас надаючи людині вибір — вакцинуватися чи ні.

"Наприклад, Європейський суд з прав людини минулого тижня виніс рішення, в якому чітко позначив правову позицію, що відмова держави допускати, припустімо, до державних навчальних закладів дітей, які не щеплені, — це нормально, це законно. Тому просто зараз є дуже чітка, лаконічна позиція — будь ласка, вакцинуйтеся. Якщо ви не зробите щеплення, то будьте готові до того, що вас до чогось, кудись не допустять. Це був ваш вибір, ви за нього відповідальні", — резюмував Віталій Власюк.

Читайте також: Ізраїль і США, Грузія та Молдова: про темпи вакцинації від COVID-19 у світі й Україні

Нагадаємо, імунізація майже завершена в Ізраїлі — 80% населення отримали другу дозу вакцини від COVID-19. Решта 20% — діти, яких поки не прищеплюють. Інформація про щеплення представлена QR-кодом у мобільному додатку, який громадянин повинен показати, наприклад, під час відвідування заходу, ресторану. Той, хто не зробив щеплення, повинен пройти тест на коронавірус, щоб скористатися тією або іншою послугою.

Медіа-партнери
Прямий ефір