"Це стосується кожного": навіщо потрібна медіаграмотність, пояснила експертка

Иллюстративное фото: pustunchik.ua

Медіаграмотності необхідно навчати людей будь-якого віку, а також учасників усіх сфер життя. Таку думку висловила заслужена журналістка України, членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів Діана Дуцик у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

В першу чергу необхідно переглянути підхід до медіаграмотності в українській системі освіти.

"Медіаграмотність повинна бути наскрізним поняттям у всій системі, як у середній школі, так і у вищій школі. Тобто, це має бути обов'язковою частиною навчання всіх громадян у країні, не тільки журналістів або людей, які працюють з комунікаціями у державі. Це стосується кожного з нас", — вважає Дуцик.

Експертка виділила два основні компоненти медіаграмотності, які у першу чергу потрібно враховувати у повсякденному житті.

"Перший — критичне мислення, критичне сприйняття інформації, і другий дуже важливий момент — це те, як люди вміють користуватися новими технологіями цифровими, як вони можуть захистити себе у цифрову епоху", — сказала вона.

Для того, щоб українці зрозуміли значущість і важливість медіаграмотності, їх необхідно навчати.

"Дійсно, потрібно навчати людей. Навчати ще з маленького віку, тому що сьогодні багато дітей набагато більше часу проводять в інтернеті, ніж їхні батьки чи бабусі, дідусі. І це стає вже проблемою, тому медіаграмотність — це дуже важливий момент", — сказала експертка.

Повна версія інтерв'ю: Стратегія інформбезпеки України — що передбачає: "5 вопросов" з Діаною Дуцик

Прямий ефір