Це — використання газу в якості зброї і шантаж, — Кулеба про заяву Путіна щодо "Північного потоку-2"

Дмитро Кулеба. Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України назвав шантажем заяву президента Росії Володимира Путіна про готовність почати поставки газу по "Північному потоку-2" на наступний день після отримання відповідного дозволу від німецького регулятора. Про це Кулеба заявив на спільній пресконференції з молдавським колегою Ніком Попеску в Києві сьогодні, 22 жовтня, інформує "Дом".

Дипломат зазначив, що Україна очікує від Німеччини чіткої позиції з цього приводу.

"Це — шантаж, це використання газу як зброї в міжнародних відносинах. У спільній заяві США і Німеччини з приводу "Північного потоку-2" зазначено наступне: якщо Росія почне використовувати газ як зброю в міжнародних відносинах, Німеччина почне вживати заходів у відповідь. Це вже відбувається, і ми очікуємо чіткої позиції Німеччини з цього приводу", — резюмував Кулеба.

Він також нагадав, що НАК "Нафтогаз" і "Оператор газотранспортної системи України" звернулися із запитом до німецької сторони долучитися до процесу сертифікації газопроводу.

"Ми очікуємо позитивного рішення. Безумовно, ми чули запевнення ЄС, що до "Північного потоку-2" буде застосований третій енергетичний пакет. Всі ці елементи повинні дати Росії чіткий сигнал, що російський шантаж газом не просто неприпустимий, а завжди буде отримувати відсіч об'єднаної Європи", — сказав Кулеба.

Читайте також: Участь "Нафтогазу" в сертифікації "Північного потоку-2" допоможе Україні захистити свої інтереси, — Василик (ВІДЕО)

Нагадаємо, у 2009 році в Євросоюзі законодавчо затверджений Третій енергетичний пакет. Основна мета документа — не допускати ситуацій, коли монополісти, які постачають енергоносії, блокують доступ конкурентів до споживачів через володіння мережами розподілу (газопроводами, нафтопроводами, ЛЕП). Якщо монополіст володіє такими мережами, то він повинен надати 50% їхньої ємності конкурентам або не користуватися нею, або продати мережі незалежним операторам.

18 жовтня компанія-оператор проєкту Nord Stream 2 AG оголосила, що "Північний потік-2" готовий до запуску. Зараз Росія чекає на сертифікацію "Північного потоку-2". Документи ще місяць тому передали до Федерального агентства з мереж Німеччини. Потім остаточне рішення щодо введення в експлуатацію російського газопроводу в обхід України ухвалюватиме Євросоюз. Також 18 жовтня НАК "Нафтогаз України" подав заявку на участь у процесі сертифікації "Північного потоку-2", щоби попередити європейських партнерів про ризики запуску цього газопроводу.

Медіа-партнери
Прямий ефір