Добрий знак для України: нову коаліцію німецького парламенту оцінив експерт із Німеччини

Україна — Німеччина. Ілюстрація: zn.ua

Новим міністром закордонних справ Німеччини, найімовірніше, стане представник партії "Союз 90/Зелені". Ця партія відома своєю критичною риторикою щодо політики Кремля. Про це сьогодні, 24 листопада, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів російський опозиціонер Ігор Ейдман, який мешкає у Німеччині.

Він упевнений, що із формуванням нового уряду жодних радикальних поворотів у німецькій політиці не буде.

"У Німеччині завжди віталася наступність. І ніколи принаймні в останні десятиліття нові уряди не робили якихось різких кроків. Вони частіше продовжували курс, який вели їхні попередники. Це цілком у німецькій сучасній політичній культурі. І нинішній новий коаліційний уряд, я абсолютно впевнений, не буде нічого ламати "через коліно" з того, що робила Меркель та її команда. Отже, я не думаю, що будуть якісь суттєві перевороти, повороти тощо", — сказав Ейдман.

Експерт звернув увагу, що в опублікованому тексті угоди нової парламентської коаліції зазначено, що Німеччина вважає для себе відносини з Україною важливими та пріоритетними.

"І Німеччина бачить майбутнє України в Європі, і бачить реальність українського майбутнього в Європі, європейського шляху для України. Усе це підтверджено", — наголосив він.

Ейдман також акцентував, що до коаліції увійшла партія "Союз 90/Зелені", яка відома критичним ставленням до політики Російською Федерацією та протидією проєкту "Північний потік-2".

"Зелені" увійшли до коаліції й мають у ній великий вплив. І міністр закордонних справ, швидше за все, буде від "Зелених". Це також дуже важливо. Адже "Зелені" дуже жорстко ставляться до Кремля та агресії проти України, яку веде Кремль. Їхня позиція також відбита в коаліційній угоді, але ще більшою мірою, гадаю, буде відбита в діяльності нового міністра закордонних справ", — вважає російський опозиціонер.

Важливим є наголос у тексті угоди на декарбонізації економіки Німеччини, на "зеленій" енергетиці.

"Це теж добрий знак. Ми ж знаємо, що Кремль використовує енергоносії, які якраз і є головним джерелом викидів вуглецю (я маю на увазі нафту, газ та інше), для своїх політичних інтриг, для політичного шантажу. І новий уряд Німеччини (звичайно, не за один день) поступово, впевнено буде відмовлятися від таких токсичних енергоносіїв, які, зокрема, імпортує Німеччина з Росії", — додав Ейдман.

Згідно з домовленостями, новим канцлером ФРН стане лідер Соціал-демократичної партії Олаф Шольц.

"Шольц більшою мірою не політик, який представляє свою країну на міжнародній арені, який займається розв'язуванням якихось великих міжнародних проблем. Він же був міністром фінансів, він більш такий політик-бухгалтер. У Німеччині популярна іпостась політика — такий чесний бюрократ, чесний фінансист, чесний бухгалтер, який не дає країні піти з довгою рукою, і який рахує доходи з витратами... Я навіть думаю, що особливо спочатку, поки Шольц буде привчатися до нової для себе ролі міжнародного лідера, основну роль, напевно, відіграватиме його міністр закордонних справ від партії "Зелених", — резюмував Ейдман.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": новий канцлер ФРН, військові навчання в ОРДЛО та небезпека Лукашенка

Нагадаємо, у новому парламенті Німеччини створити коаліцію домовилися три політсили — лідер осінніх виборів Соціал-демократична партія, партія "Союз 90/Зелені" та Вільна демократична партія. Також досягнуто згоди, що уряд Німеччини замість Ангели Меркель очолить лідер соціал-демократів Олаф Шольц. Тепер учасники коаліції мають затвердити угоду на партійних з'їздах. Очікується, що новий склад уряду розпочне роботу у грудні.

В опублікованому тексті коаліційної угоди йдеться про те, що нова правляча коаліція в Німеччині підтримуватиме прагнення України вступити до Європейського Союзу. А також обіцяє бути партнером демократичних рухів у країні.

Читайте також: Новий Бундестаг і Україна: підсумки виборів у Німеччині обговорюємо з політологом Валентином Гладких

Прямий ефір