Це було тестування адміністрації Байдена, — експерт про російські "навчання" на кордоні України (ВІДЕО)

Виталий Ярмоленко. Фото: kanaldom.tv

Стягування російських військ до кордону з Україною було перевіркою для адміністрації президента США Джо Байдена, в ході якої Росія домоглася певних зовнішньополітичних цілей. Про це у програмі "На самом деле: Россия" телеканалу "Дом" заявив головний консультант відділу зовнішньої політики Національного інституту стратегічних досліджень Віталій Ярмоленко.

"Масштабне безпрецедентне скупчення військ біля кордонів України — це, однозначно, був тиск на Захід, у першу чергу спрямований на, скажімо так, тестування нової адміністрації президента Байдена. Особливо в контексті відмови Байдена розмовляти після тієї псевдодискусії на особистому рівні (йдеться про реакцію на інтерв'ю Байдена, в якому він назвав Путіна вбивцею, — ред.)", — упевнений експерт.

Ярмоленко вважає, що Росія отримала певний ефект від таких дій на кордоні.

"Свій "ефект" вони дали — Байден сам зателефонував Путіну, і вони нібито домовилися про проведення спільного саміту. Але, звичайно ж, наступні санкції з боку США якщо не повністю скасували цей саміт, то, принаймні, перенесли його на дуже невизначений термін... Але на тактичному рівні певні зовнішньополітичні цілі Росією були досягнуті. Принаймні, Байден зателефонував, діалог відбувся", — продовжив він.

Експерт упевнений, що навіть після початку відведення військ від українсько-російського кордону від Росії підуть чергові "сигнали" для США.

"У своєму зверненні до Федеральних зборів президент Росії, згадавши прецедент з можливим переворотом у Білорусі, фактично послав США відповідні сигнали. І сигнали з "червоними лініями" продемонстрували, що ігри з Росією неможливі. А російсько-білоруські навчання "Захід-2021", заплановані на осінь, будуть не менш масштабними. Це стане наступним сигналом", — вважає він.

Але міжнародна спільнота вже чітко продемонструвала свою позицію у всебічній підтримці України в разі з загострення ситуації або надходження чергових "сигналів" від Росії.

"На кримському напрямку, на донбаському, або в разі будь-якого наступу на материкову Україну, Україні допоможуть дипломатичними та військово-технічними засобами", — зазначив Ярмоленко.

Як повідомлялося раніше, 23 квітня Росія почала відведення своїх військ від українського кордону і з окупованого Криму в пункти постійної дислокації. Російські війська до кордону України стягувалися з березня. На думку експертів, Кремль демонстративно відводить війська під тиском Заходу, але будь-якої миті може передумати.

Читайте також: "Навчання" закінчені: відведення російських військ від кордонів України обговорюємо з Леонідом Кравчуком

Прямий ефір