Естонія відгородилася від РФ стіною, Фінляндія готується до аналогічних заходів

Кордони Естонії, Фінляндії та Росії. Ілюстрація: google.com

Естонія розпочала роботи зі зведення стіни на кордоні з Росією. У Фінляндії розглядають аналогічне рішення, інформує "Дом" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

В Естонії 20 листопада розпочалися роботи з будівництва тимчасових загороджень на перших ділянках сухопутного кордону з Росією в Нарві на північному сході країни, а також на берегах річки Піуза на південному сході республіки.

"Естонсько-російський кордон на північному сході перекритий природною водною перешкодою. Тому поліція та Сили оборони зміцнюють єдину суху ділянку тут, у колишньому річищі Нарви, де ризик незаконного перетину кордону найвищий", — розповів начальник оперативного штабу Східної префектури Урмас Ельм.

У зв'язку з будівельними роботами до 26 листопада у прикордонних з Росією районах заборонено польоти літаків та безпілотних літальних апаратів.

Прикордонний департамент наніс на карту 10 ділянок, де загалом доведеться протягнути до 40 км загороджень у вигляді колючого дроту.

Роботи зі зведення тимчасових огорож ведуться у прискореному темпі у зв'язку з міграційною кризою на кордоні між Білоруссю та Європейським Союзом.

"У нашого кордону немає такої загрози, як такі, що є зараз у Польщі, Литві та Латвії. Але встановлення цих тимчасових загороджень все ж таки дозволить запобігти можливим загрозам", — повідомила прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас, яка відвідала зведення загороджень у Нарві.

Зараз на естонській стороні облаштовано близько 25 км кордону, ведуться роботи на наступній ділянці завдовжки 40 км. Ще планується встановити 40 км загороджень, що загалом становитиме понад 100 км фізично облаштованого кордону.

Загальна довжина естонсько-російської прикордонної лінії становить 338 км, із яких 76 км проходять річкою Нарва і 127 км — Чудським озером. Сухопутний кордон довжиною в 135 км йде по важкопрохідній місцевості та в лісових районах, де природа сама служить природним заслоном для порушників, і тому реально побудувати необхідно прикордонну інфраструктуру протягом 115 км.

Сухопутну ділянку передбачається забезпечити високотехнологічним обладнанням, встановити електронну охоронну систему. На кордоні будуть використовуватися безпілотники, будь-який перетин фіксуватиметься сенсорами. Крім того, буде завершено і будівництво паркану заввишки 2,5 м протягом 90 км.

Згідно з раніше затвердженим планом, облаштування кордону з Росією має бути завершено до 2026 року.

У Фінляндії також обговорюється питання щодо будівництва на кордоні з Росією загороджень, які б не дозволили мігрантам перетинати кордони держави поза контрольно-пропускними пунктами.

Заступник командувача Прикордонної служби південно-східної Фінляндії Юкка Луккарі вважає будівництво саме паркану на кордоні недоцільним. При цьому зведення огорож може бути виправдане поблизу прикордонних пунктів.

Питання про будівництво загорож уряд Фінляндії розглядав і кілька років тому, коли була актуальною проблема африканської чуми свиней і у Фінляндії не хотіли, щоб на територію країни заходили кабани з Росії і поширювали смертельну для тварин хворобу.

Тепер це питання знову порушують, але вже через міграційну кризу.

Медіа-партнери
Прямий ефір