Є чим пишатися і що показати світові — як позитивний імідж України формують в світі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Україна піднялася на три сходинки в рейтингу найсильніших брендів світу і посіла 71 позицію. Україну перестали сприймати як країну бідності, Чорнобиля та корупції. Як не втратити ці позиції і посилити національний бренд, сьогодні, 3 серпня, обговорювали експерти на форумі "Україна 30. Імідж України". Україні є чим пишатися і що показати світові, повідомляє "Дом".

Формування позитивного іміджу України в світі — пріоритетний напрямок роботи Міністерства закордонних справ України. На репутацію впливає безліч факторів: туристичний потенціал, культурна спадщина, інновації та досягнення.

"Три роки тому уряд України схвалив національний візуальний бренд України, Ukraine NOW. Він є інструментом публічної дипломатії для представлення держави на міжнародінй арені. Ukraine NOW — це такий парасольковий бренд, який можна розвивати та використовувати для кампаній різних напрямів. Філософія бренду базується на сленгу – зараз", — повідомила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Бренд використовують не тільки державні установи, а й бізнес, а також всі охочі.

Для популяризації країни серед іноземців створена платформа Ukraine UA. Це сайт, сторінки в Facebook і Instagram. Кожен п'ятий передплатник на фотобанк України — іноземець. Тепер сайт доступний іспанською. Вона стала четвертою мовою після англійської, німецької та французької. Разом з цим почнеться іспаномовна кампанія МЗС та закордонних дипломатичних установ України в країнах Європи і Латинської Америки.

"Ми маємо не просто сворювати речі, розповідаючи, які ми чудові, ми маємо перемагати у цій конкурентній боротьбі, для того, щоб ця перемога була. Як правило, ми працюємо з великими брендами. Є кілька причин успіху, одна з них — це концетрація зусиль", — заявив засновник креативної інвестиційної компанії Fedoriv Group Андрій Федорів.

На просування туристичного потенціалу України в світі в Держбюджеті передбачено 50 млн грн.

"Лише цього року ми розпочинаємо робити соціалогічні опитування, починаємо роботу над єдиним сателітним туристичним рахунком, який дозволить зрозуміти, звідки до нас їдуть, на що насамперед чекають туристи. І в цьому сенсі і Міністерство, і Державне агентство з розвитку туризму зосереджені на забезпеченні стратегічного розвитку", — розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Популяризація України багато років була орієнтована на англомовні країни. Сьогодні варто дивитися і в бік Азії, зазначають експерти.

"Саме твітер для нас є основним інструментом, і більшість підписників, і всі практично ЗМІ, і політики, і бізнес японський підписані на твітер акаунти, які ми ведемо японською мовою. По кожній країні своя специфіка, десь YouTube, десь Instagram, але це потребує уваги", — каже надзвичайний і повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський.

Складовими публічної дипломатії стануть:

  • бізнес;
  • освіта;
  • культура;
  • спорт;
  • наука.

Також і кулінарія займає не останнє місце. Україна подала номінаційне досьє в секретаріат ЮНЕСКО, щоб український борщ включили до нематеріальної спадщини людства.

Читайте також: Підсумки 3 серпня: загибель Шишова, імідж України та успіх українських борців на Олімпіаді (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Міністерство закордонних справ і Міністерство культури та інформаційної політики презентували Стратегію розвитку туризму України Visit Ukraine NOW.

Читайте також: Позитивний імідж України — як він допоможе розвитку країни: "Официальный разговор" з Еміне Джапаровою

Медіа-партнери
Прямий ефір