Украина наш дом

Якщо немає "Дії" — нюанси виплат 1000 грн COVID-вакцинованим озвучив речник президента

Тренировка сборной Украины по футболу. Фото: kanaldom.tv

Усі нюанси озвученої президентом України виплати 1000 грн вакцинованим громадянам будуть відомі до 19 грудня, коли безпосередньо стартує програма. Про це сьогодні, 16 листопада, у програмі ""Украина на самом деле" телеканалу "Дом" повідомив речник президента України Сергій Никифоров.

Він наголосив, що 1000 грн, що виділяються, — це не заохочення для вакцинованих українців.

"Це масштабна програма підтримки бізнесу, яка діє не прямо, а опосередковано. Тобто ми не прямо віддаємо гроші бізнесу. Ми віддаємо їх споживачеві, а вже споживач несе їх бізнесу. Такий вибрали механізм", — пояснив Никифоров.

Такою формою переслідуються три цілі. По-перше, висловлення подяки людям, які погодились вакцинуватися. По-друге, йде мотивація тих, хто ще не пройшов імунізацію.

"Але головна мета цієї програми — допомогти бізнесу, який найбільше постраждав від коронавірусних обмежень. А це, як нам здається, культурна, креативна індустрія, туризм та спорт", — зазначив третю мету речник.

Никифоров нагадав, що програма з виділення 1000 грн вакцинованим громадянам розпочнеться 19 листопада. І гроші отримають як ті, хто зробить щеплення після цієї дати, так і ті, хто раніше вакцинувався.

"1000 грн отримають як ті громадяни, які вакцинувалися до 19 грудня, так і ті, хто після 19 грудня. Усі, хто має в "Дії" або у паперовому варіанті, або в системі охорони здоров'я є сертифікат про повну вакцинацію від коронавірусу", — уточнив він.

Окрім боротьби з коронавірусом, ця ініціатива президента спрямована і на диджиталізацію населення — це ще один із мотиваторів показати зручність та переваги застосунку "Дія". Це можна означити як четверту мету програми.

"Одним із плюсів цієї ініціативи — все-таки привчання до цифрових інструментів. Настав час відмовлятися від паперу, від готівки, і все-таки переходити на цифрові інструменти. І у нас є один із найкращих у світі таких інструментів — "Дія". Й найоперативніші виплати будуть здійснюватися через "Дію". Тому що механізм вже відпрацьовано на тих карантинних 8 тис. грн, які раніше видавалися підприємцям", — зазначив Никифоров.

При цьому, якщо вакциновані громадяни з якихось причин не користуються застосунком "Дія", вони також отримають свої виплати.

"Ми, природно, їх не залишимо за бортом, і вони отримають гроші. Як саме зараз цей механізм опрацьовується, і як тільки буде повне розуміння, ми про це повідомимо", — додав речник президента.

Зараз визначено напрями, на які громадяни зможуть витратити свої 1000 грн — це культура, спорт та подорожі. Але список може бути розширено. Наприклад, надходять пропозиції щодо купівлі книг.

"Програма починається 19 грудня, отже, до 19 грудня точно буде розуміння всіх її нюансів та напрямків реалізації коштів", — сказав Никифоров.

Для старту програми вже є 6 млрд грн — 3 млрд грн вже виділено до кінця року і стільки ж на початок 2022-го.

"Половина буде до кінця року, половина буде відразу після. Як сказав президент у своєму зверненні, "цей процес не на один місяць". Тобто вся сума [на загальну кількість вже вакцинованих] одразу не потрібна. Зрозуміло, що виплати триватимуть не один місяць. Тобто поступово. Відповідно, і гроші будуть потрібні поступово. Але до 19 грудня буде зрозуміліша математика цього процесу", — резюмував він.

Повний випуск програми: "Украина на самом деле": 1000 грн за COVID-вакцинацію, "Північний потік-2" та Верещук на Донбасі (ЕФІР)

Нагадаємо, виплату грошей вакцинованим громадянам анонсував президент Володимир Зеленський. 1000 грн отримають українці, які пройшли повний курс вакцинації, тобто мають дві дози препарату. Програма розпочнеться з 19 грудня.

Читайте також: 1000 грн вакцинованим: на що можна витратити гроші, розповіли нардепи

Прямий ефір