Украина наш дом

Якщо гроші дають — то всім: готується механізм виплати 1000 грн вакцинованим без "Дії"

Олег Устенко. Фото: apostrophe.ua

Уряд розробляє механізм виплати 1000 грн за програмою "єПідтримка" для вакцинованих громадян, які не користуються системою "Дія". Про це сьогодні, 2 грудня, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Він нагадав, що у багатьох країнах мотивують громадян вакцинуватись. Форми у всіх різні.

"Ми бачили деякі штати в Америці, де просто після вакцинації видавали пачку презервативів, і бачили Велику Британію, де біля пабів Лондона наливали віскі. І бачили Шотландію, де можна було пити на вибір віскі та ель. Тому кожен вигадує все, що тільки можливо", — сказав Устенко.

Україна пішла шляхом матеріального стимулювання громадян та підтримки бізнесу.

"У нашому випадку сприймайте гроші, які були запропоновані, як бонусну програму. Хочеш — можеш отримати, не хочеш — можеш не отримувати. Але ця програма має дві важливі цілі. Перша — підтримати ті сектори економіки, які найбільше постраждали в період кризи. А друга мета — стимулювати додаткову вакцинацію", — зазначив радник президента.

Зокрема за допомогою програми підтримки Україна планує вийти на 15-16 млн вакцинованих до кінця року.

Спочатку 1000 грн громадяни зможуть отримати через систему "Дія", в якій будуть створені віртуальні банківські рахунки.

"Ви відкриваєте у програмі "Дія" такий банківський рахунок, на нього моментально зараховуються ці кошти, а далі ви можете користуватися цими коштами. Не хочете користуватися — гроші згорять за 4 місяці", — уточнив Устенко.

Ті, хто не користується системою "Дія", також зможуть отримати свою тисячу — зараз розробляється відповідний механізм.

"Розробляється програма, яким чином ця проблематика буде вирішена. Це питання вирішується, і президент вже кілька разів брав участь у нарадах якраз присвячених цій тематиці. Є напрацювання і у Мінекономіки, й у Мінфіну, й у Мінцифри. Усі розуміють, яким чином там треба діяти. Соціальна справедливість точно не буде порушена. Тобто якщо гроші даються — вони даються всім", — наголосив радник президента.

Читайте також: 1000 грн вакцинованим — як отримати, на що витратити та часовий ліміт (ВІДЕО)

Нагадаємо, у межах державної програми "єПідтримка" українці, які пройшли повний курс вакцинації, зможуть отримати 1000 грн. Програма стартує з 19 грудня та діятиме до кінця 2022 року. 1000 грн отримають громадяни, котрі вакцинувалися як до 19 грудня, так і після.

Спочатку виплати надходитимуть на віртуальну платіжну картку в застосунку "Дія". Якщо ж вакциновані громадяни з якихось причин не користуються додатком, вони також отримають свої гроші.

При цьому кошти можна буде витратити лише на певні сфери: подорожі Україною, внутрішні авіа та залізничні перевезення, спортивна індустрія (спортзали, фітнес-клуби), культурно-розважальна сфера (кінотеатри, театри, музеї, концертні та виставкові зали), купівля книг тощо.

Читайте також: Нова схема шахрайства — виплати за вакцинацію від COVID-19 (ВІДЕО)

Прямий ефір