Украина наш дом

ЄС та США готові запровадити санкції проти Росії, але не на цьому етапі ескалації, — Стефанішина

Ілюстративне фото: detector.media

Європейський Союз та США готові запроваджувати жорсткіші санкції проти Росії у разі її вторгнення в Україну. Україна ж зацікавлена у їхньому запровадженні на нинішньому етапі ескалації. Про це сьогодні, 16 грудня, у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявила віцепрем'єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Вона наголосила, що Україна готова до будь-якої ескалації з боку Російської Федерації. Сам Кремль провокує ситуацію для підняття ставок у переговорах із Заходом.

"Ми зараз бачимо, що кожні 3-4 місяці відбувається нагнітання на кордоні, ми розуміємо, що Путін таким чином суб'єктивізується і підіймає ставки. Зараз, зокрема, є новий німецький уряд, президент Байден веде з ним прямі перемовини", — зазначила Стефанішина.

Однім з найефективніших заходів зупинити Росію є посилення санкцій. Зокрема, це питання обговорили лідери Європейського Союзу під час саміту "Східного партнерства" у Брюсселі.

"Майже двогодинна дискусія лідерів під час саміту була зведена до того, наскільки ці санкції мають бути жорсткими, і якими мають бути тимчасові рамки їхнього введення. Головне, що і президент Європейської Ради [Шарль Мішель], і президент Європейської комісії [Урсула фон дер Ляєн] підтвердили готовність запровадити новий пакет санкцій", — наголосила віцепрем'єр-міністерка.

Стефанишина уточнила, що пропозиції щодо санкцій вже підготовлені, проте ЄС та США не готові вводити їх на цьому етапі ескалації.

"І лідер Сполучених Штатів, і лідери Європейського Союзу підтвердили, що такі рішення будуть. Але, на жаль, сьогодні ми не бачимо того, що такі рішення ухвалюватимуться на цьому етапі ескалації", — підсумувала вона.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": російські військові в ОРДЛО, перемовини щодо Донбасу та зарплати шахтарів

Нагадаємо, 16 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав керівні інституції Європейського Союзу підготувати економічні санкції проти РФ, які можуть бути застосовані як відповідь на військове вторгнення до України. Серед санкцій розглядається можливість вимкнення системи SWIFT.

Прямий ефір