Енергія радості і любові: хто надихає сестер Меркушиних на успіхи у біатлоні

Анастасія та Олександра Меркушини. Скріншот: kanaldom.tv

Сила сестер — це не лише про кіносюжет, а й про особливу енергію у спорті. Нам добре відомі приклади сестер Вільямс у тенісі та Алексіївих в артистичному плаванні. Сестри Меркушини — біатлоністки, представниці родини, що розвиває український біатлон впродовж кількох поколінь. Більше про Меркушиних розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Білий пухнастий пес Ден — символ домашнього затишку родини Меркушиних. Саме він стає головною дійовою особою, коли сестри Анастасія та Олександра зустрічаються з батьками. 

"Найбільше хобі нашої родини — це гуляти з нашою собакою. Це дуже весело. Ми з сестрою бавимося у снігу, немов би нам по 10 років, батьки дивляться, — розповідає наймолодша чемпіонка України з біатлону 18-річна Олександра Меркушина.

Сестри Меркушини і пес Ден. Скріншот: kanaldom.tv

Батьки сестер — відомі постаті у вітчизняному біатлоні. Ірина Меркушина — призерка Чемпіонату світу та Європи в естафетних гонках у складі збірної України. Завершила кар'єру 2004 року. Олег Меркушин понад 20 років є Заслуженим тренером, який зокрема виховав і чемпіона світу з біатлону Дмитра Підручного. 

"Коли я стала виходити на міжнародний рівень, побачила, наскільки мого батька поважають інші тренери. Коли ми біжимо, батько кричить нам про наші помилки, а його голос у натовпі розрізнити дуже легко. Тоді одразу спина стає рівнішою, а палки вищими", — каже Олександра.

Олександра Меркушина з батьком Олегом у центрі

У Анастасії та Олександри є особлива магія сестринської близькості. Вони разом — як одне ціле. Дівчата навіть народилися в один день — 14 січня — з різницею у 10 років.

"У дитинстві в нас були такі-собі відносини, бо я була гіперактивною дитиною. Настя хотіла відпочивати вдома, а від мене був галас. Коли ми почали багато разом їздити, жити, читати одні книжки та дивитися ті ж самі фільми, нам стало цікавіше вдвох. Зараз у нас перед стартом є наші маленькі традиції", — розповідає молодша з сестер.

Саме ця підтримка старшої та вже досвіченої сестри допомогла Олександрі Муркушиній стати наймолодшою чемпіонкою України серед дорослих. Це досягнення підкорилося їй у 14 років.

"Усе життя я змагаюся серед старших. Для мене це вже звична історія", — зізнається біатлоністка.

Початок цього сезону подарував Меркушиній-молодшій неймовірні емоції. Олександра дебютувала в Національній збірній на етапі Кубка світу у віці 17 років. Після чого виборола медаль на Чемпіонаті України, а завершила 2022 рік на подіумі після шоу "Різдвяна гонка" у німецькому Гельзенкірхені. Разом із Віталієм Манзіним Олександра посіла третє місце у змаганнях юніорів. 

Усіх цих досягнень могло і не бути. Попри родинні традиції батьки дівчат дозволили Олександрі самій обрати заняття до вподоби. 

"Певний час я захоплювалася сноубордингом, фігурним катанням, тенісом, легкою атлетикою. Навіть танці були. Спробувала, напевно, все. Але таки залишилася в біатлоні", — зізнається Олександра.

Велику роль у становленні обох спортсменок відіграв батько Анастасії та Олександри. Сім'я для дівчат стоїть на першому місці.

Читайте також: Про службу в Нацгвардії, оборону Бахмута і спортивну кар'єру: інтерв'ю із зіркою українського тенісу Сергієм Стаховським

Медіа-партнери
Прямий ефір