Е-заяви, спецумови для окупованих територій — як карантин змінив вступ до вишів (ВІДЕО)

Студенти українського вишу. Фото: ihahr.org

Завершено основний етап вступної кампанії-2021. Понад мільйон абітурієнтів подали заяви для вступу на "бакалавра" і "магістра" в електронному вигляді, передає "Дом".

Євгенія Головіна вже скоро стане студенткою Львівського національного університету ім. Івана Франка. Дівчина подавала документи на кілька спеціальностей, але пройшла на ту, про яку найбільше мріяла — журналістику.

"Мені подобається комунікувати з людьми, тому для мене це було в пріоритеті. Журналістика — це така дуже універсальна професія, яка зараз набирає обертів. Журналісти будуть потрібні завжди", — говорить Євгенія.

Дівчина зазначає, що ходити особисто до приймальних комісій з документами для вступу не довелося — через карантинні обмеження була можливість подати документи в електронному вигляді.

"Було дуже легко все подавати онлайн. Просто треба було відсканувати всі документи. Через "ковідні" обмеження все-таки це було набагато краще, ніж ходити і стояти в довгих чергах", - додала Головіна.

У Міністерстві освіти повідомили, що в рамках цієї вступної кампанії більше мільйона абітурієнтів подали заяви для вступу на "бакалавра" і "магістра" в електронному вигляді. Майже 60 тис. Абітурієнтів уже зараховані на бюджетні місця.

"Вперше у 2021 році 43 випускники за результатами широкого конкурсу отримали можливість навчатися в приватних закладах вищої освіти за кошти державного бюджету. Це саме ті новації, які введені в програмі Володимира Зеленського та активно реалізуються Міністерством освіти", — додав міністр освіти Сергій Шкарлет.

А ось рейтинг найпопулярніших спеціальностей залишається незмінним уже кілька років. Це гуманітарні науки, право і економіка.

"Рейтинг спеціальностей очолює сьогодні філологія, на яку подано 76 505 заяв. Десяте місце займає спеціальність "маркетинг". Рейтинг вищих навчальних закладів за кількістю поданих заяв на базі повної загальної середньої освіти традиційно очолює Київський національний університет ім. Тараса Шевченка", — додав Шкарлет.

Таврійський національний університет, який переїхав з окупованого Криму до Києва, в цьому році вже прийняв на навчання 800 осіб. Кожен десятий вступник — з тимчасово непідконтрольних Україні територій.

"У нас дві категорії. З одного боку — це діти з окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. З іншого — це діти з окупованих територій Донбасу. Вони їдуть, вони мотивовані, вони тому долають наполегливо ті складності, з якими стикаються", — сказав ректор Таврійського національного університету Володимир Казарін.

У виші нагадали, що терміни вступної кампанії для абітурієнтів з тимчасово непідконтрольних територій продовжені до жовтня.

"У вас в запасі великий обсяг часу. Не вийшло в липні проїхати, не вийшло в серпні — ми вас чекаємо в кінці серпня, початку вересня, наприкінці вересня, початку жовтня, майте на увазі. У вас ще достатньо часу, щоб до нас приїхати. Саме тому, що перетин кордонів для вас справа складна", — додав Казарін.

У Міносвітіи кажуть, що в наступному році планують зробити механізм надходження ще зручніше.

Медіа-партнери
Прямий ефір