Екостежка, дендропарк і тварини: прогулятися "Лісовим намистом" можна на Донеччині (ВІДЕО)

У Ямпільському лісництві Донецької області зробили все можливе, щоб залучити туристів. Там організували еколого-пізнавальну екскурсію дендропарком, що захоплює. Під час неї можна дізнатися історію річки Чорний жеребець, спробувати джерельну воду і познайомитися з мешканцями парку. Про це йдеться в новому матеріалі циклу "Туристична Україна" телеканалу "Дом".

Так, в Ямпільському лісництві два роки тому оселився 40-річний гусак Федір. Домашнього вихованця передала його колишня господиня з Бахмута. Федір, як і інші, живе в окремому вольєрі і оточений постійною турботою. У парку зараз мешкає ще близько 35 видів тварин і птахів. Щорічно в парку справжній "бебі-бум" — популяції поповнюються новим потомством.

"Графіт і Кася — це альпаки, вони родом з Південної Америки. Вони живуть в природних умовах в гірській місцевості до висоти до 2,5 тис. м. Так що вони у нас американці. Носухи у нас, єноти, міні-кенгуру Бенетта" , — розповів начальник Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Стороженко.

Ямпільське лісництво розташовано на кордоні з Луганською областю. Його площа займає майже 8 тис. га. 10 років тому до Міжнародного дня лісів там була створена еколого-пізнавальна стежка "Лісове намисто". Щоб пройти її, відвідувачам знадобитися дві години.

"Стежка проходить уздовж річки Чорний жеребець. Це історична річка, дуже далека історія. І пережила багато війн ця річка. Коли вона не була так зарегульована, вона, звичайно, більш повноводна, по ній кораблі турецькі плавали", — розповів Віктор Стороженко.

На території розміщено 12 перлин еколого-пізнавальної стежки. Її довжина складає більш ніж два км. Там можна спробувати джерельну воду, пройти екомасажною доріжкою і побачити черепашачу затоку.

За словами директора державного підприємства "Лиманське лісове господарство" Олексія Приходька, плани на майбутнє — "грандіозні": розвивати цей напрямок, створити музей природи і природокористування. Планують облаштувати стежки, закінчити новий парк.

Ямпільське лісництво відкрито цілий рік. Щоб пройти екостежкою "Лісове намисто" приїжджає до 40 тис. туристів з усієї України.

Читайте також: Підсумки 17 травня: кінець паперової епохи, ціни на паливо і старт іпотеки 3% (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Соледарі Донецької області відкрита для туристів підземна соляна печера на глибині 300 м. Вона розташована в спелеосанаторії "Соляна симфонія". У шахті можна пройтися підземними лабіринтами та оздоровитися цілющим повітрям. 

Дізнатися більше про дивовижні місця і визначні пам'ятки країни можна в розділі "Туристична Україна".

Читайте також: Туристична Україна в карантин: куди поїхати, що подивитися

Медіа-партнери
Прямий ефір