Економічний паспорт українця — коли стартують виплати та який механізм (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Близько 10 тис. дол. накопичиться на рахунках українців до 18-ї річниці після реалізації проекту про економічний паспорт українця. Попередньо, лицьові рахунки будуть у всіх, хто народився після 1 січня 2019-го, повідомляє "Дом".

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроект щодо економічного паспорта українця. Він передбачає створення Фонду майбутніх поколінь. Державні внески відраховуватимуть щорічно, доки учаснику Фонду не виповниться 18 років. Кошти рівномірно розподілятимуть від доходів за використання українських надр.

"До 70% усієї плати за використання надр надходитиме до цього спеціального Фонду майбутнього розвитку України, або Фонду майбутнього, або ось те, що називається економічним паспортом українця. Друге велике джерело наповнення цього фонду — це за видобуток газу-нафти. І там теж буде поступове збільшення, яке врешті-решт сягне позначки 90%", — коментує радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

За попередніми оцінками, за 18 років на особистих рахунках молодих українців накопичиться приблизно 10 тис. дол. США — лише у гривневому еквіваленті та з урахуванням інфляції. Витратити їх можна буде на території України після досягнення повноліття. При цьому важливо, щоб до цього дитина жила в Україні.

"На що ці гроші можна витрачати буде? На освіту. На житло, наприклад, на перший внесок. На ліки, наприклад, на якісь там хвороби. І додатково зараз обговорюється, чи можна буде ці гроші раніше витрачати, якщо там хвороба або ще щось", — пояснює радник керівника Офісу президента України Тимофій Мілованов.

Згідно із законопроектом, накопичувальні рахунки створюватимуться автоматично. Попередньо вони будуть у всіх, хто народився після 1 січня 2019-го. Бо саме того року Зеленський дав громадянам таку обіцянку.

Українці тим часом обговорюють ініціативу Президента України. Хтось вважає, що це добра допомога, особливо на навчання. Хтось цікавиться, як у Фонді розпоряджатимуться грошима для збільшення прибутку та ображаються, що закони торкнуться не всіх дітей.

В Офісі президента України впевнені, що із запровадженням економічного паспорта активніше розвиватимуться українськы економіка та освіта. Однак для цього ще належить створити спеціальний державний фонд та розробити інструменти, які забезпечать захист власних коштів.

"Насамперед, це будуть державні банки, які за фондом гарантованих вкладів будуть забезпечені певною страховкою. З цими грошима однозначно нічого не може статися. Тому будуть інструменти, які гарантують збереження цих грошей у повному обсязі", — каже заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук.

Розглянути законопроект у першому читанні можуть уже наступного пленарного тижня. Водночас потрібно ухвалити зміни до Податкового, Бюджетного, Кримінального та Адміністративного кодексів України. Планується, що Фонд майбутніх поколінь запрацює у 2023 році. З того моменту перший внесок на особовий рахунок новонароджених складатиме 2 мінімальні зарплати. Надалі кошти за використання надр рівномірно розподілятимуться між усіма українськими дітьми.

Читайте також: Чому виплати за економічним паспортом будуть народженим саме з 2019 року, пояснили у Зеленського

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону "Про економічний паспорт", який передбачає створення Фонду майбутніх поколінь.

Фонд наповнюватиметься з внесків із бюджетних коштів, що надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобутку корисних копалин. А також з інвестиційного доходу від розміщення та інвестування цих коштів.

Кошти Фонду виплачуватимуть українцям, народженим з 1 січня 2019 року, після досягнення 18-річного віку. Гроші можуть використовуватись на:

  • навчання у навчальних закладах України;
  • придбання власного житла на території України;
  • переказ коштів на свій рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;
  • лікування.

Читайте також: З 2036 року та від 10 тис. дол.: деталі виплат за економічним паспортом українця повідомив Устенко

Медіа-партнери
Прямий ефір