Ефективність можливих перемовин Зеленського з Путіним та Нормандського формату порівняв експерт (ВІДЕО)

Владимир Дубовик. Скриншот видео: kanaldom.tv

Під час двосторонніх перемовин Україна — Росія, які ініціює українська сторона, Київ не може піти на зневагу до державних інтересів, тоді як саме таку мету має Москва. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

"Позиція Києва тут досить зрозуміла: якщо не говорити про Крим та Донбас, то про що тоді ще говорити? Якщо така зустріч може призвести до якоїсь деескалації певної, то може бути в цьому плюс. Але, якщо Москва очікує від такої зустрічі якоїсь здачі позицій і поступок, тоді, звісно, це навряд чи може статися", — зазначив експерт.

Водночас відбувається зміцнення українсько-американського партнерства.

"Ми бачимо посилення наших контактів з Америкою. Безпрецедентна кількість зустрічей, їздили багато наших керівників останніми тижнями: і керівник Ради національної безпеки і оборони, і керівник Офісу президента, і міністр закордонних справ там були. Контактів тут дуже багато. Американці приїжджали [до України], міністр оборони і заступниця держсекретаря Карен Донфрід. Я думаю, що такі контакти нам потрібні, важливі, і тому вони показують, що Україна не сам на сам із Росією, а є певна підтримка з боку наших західних партнерів, зокрема США", — наголосив Дубовик.

Тим часом зустріч у Нормандському форматі наразі реалістичніша за перемовини президента України Володимира Зеленського із главою РФ Володимиром Путіним, вважає експерт. Питання — в її ефективності.

"Це різні речі, звісно. Зустріч "нормандської четвірки", напевно, більш реалістична. Її можна було б провести. Інше питання — чи буде вона ефективна порівняно з попередніми. Тому що багато було очікувань від першої для Зеленського зустрічі в цьому форматі, проте конкретних результатів ця зустріч не дала", — уточнив експерт.

Нова зустріч у Нормандському форматі може відбутися, коли новий канцлер Німеччини вступить на посаду. Крім того, переговори "нормандської четвірки" у будь-якому разі будуть ефективнішими за зустріч Зеленського із Путіним, зважаючи на те, що російська сторона не готова обговорювати окупацію Криму та частини Донбасу.

"Тоді логічно було б зібратися в новому складі. А що стосується зустрічі віч-на-віч із Путіним, то поки, мені здається, перспективи тут туманні. Хоча наш президент каже, що він готовий зустрічатися. Просто обговорити якісь питання, які для нас дуже важливі. А Росія намагається говорити про якісь нейтральні речі, які для нас неактуальні. Тоді навіщо зустрічатися взагалі?", — резюмував Дубовик.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": транш МВФ, атаки РФ та ситуація з COVID-19

Нагадаємо, українська делегація на 26-й конференції ООН зі зміни клімату (COP26) у Глазго (Велика Британія) попередила та припинила будь-які спроби Росії легалізувати анексію Криму. Про це 22 листопада розповіла віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.  

Читайте також: Зробити Українську державу нефункціональною — дипломат про мирні переговори та плани Кремля

Медіа-партнери
Прямий ефір