Ефективне управління: план розвитку господарства після відкриття ринку землі представив громадам уряд (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: epravda.com.ua

Уряд представив територіальним громадам план ефективного управління українськими землями, який допоможе наповнити місцеві бюджети після запуску ринку землі, повідомляє телеканал "Дом".

Через три-п'ять років після відкриття ринку земля стане дорожчою мінімум вдвічі, а впровадження електронних аукціонів збільшить надходження до місцевих бюджетів, вважають в Кабміні.

"Успішний досвід проведення аукціонів попередніх років показує, що середня ставка завершення таких аукціонів може становити 18% від нормативної грошової оцінки земель. Тобто потенціал збільшення надходжень до місцевих бюджетів від ефективного управління земельними ресурсами, які були передані громадам, становить до 12 млрд грн", — зазначає прем'єрміністр України Денис Шмигаль.

В Офісі президента України впевнені, що завдяки збільшенню місцевих бюджетів зростуть і доходи жителів територіальних громад. Також будуть створені нові робочі місця, розвиватиметься інфраструктура і економіка.

"У першу чергу ми зацікавлені в тому, щоб громади почали керувати землею, яка у них є. Саме тому ми і передали землю громадам. Ми розуміємо, що це дає додаткові можливості. По-перше, в громадах з'являються додаткові кошти. А ми, особливо у межах "Великого будівництва", зацікавлені, щоб громада теж фінансувала проєкти, які будуються", — наголосив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

Щоб грамотно розпорядитися землею, в уряді рекомендують громадам в першу чергу сформувати базу даних всіх земельних ділянок, визначити функціональне призначення територій. Для точності геозаміров фермери та інші фахівці використовують безпілотники, які здатні забезпечити аерофотозйомку, виявити осередки займання і з точністю вимірювати територію з повітря.

Повна інвентаризація земель дозволить громадам пропонувати бізнесу та інвесторам вибір оптимального місця для їх діяльності, що також буде стимулювати добросовісну конкуренцію.

"Обов'язково потрібно провести відповідну комунікацію безпосередньо з інвесторами. Створити сайт громади з повноцінною інформацією про географічне розташування, транспорт, інфраструктуру, людські ресурси. У цьому аспекті вам безумовно допомагатиме геопортал відкритих даних", — розповів міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

У свою чергу потенційні інвестори зможуть знайти на сайті Держгеокадастру інформацію про ділянку і відеозапис проведених торгів.

Раніше міністр аграрної політики пояснив, чому українцям не слід продавати землю.

Читайте такожЗапуск ринку землі — оцінки експертів і очікування українців (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір