Украина наш дом

Джелял та брати Ахтемови залишаться під арештом до лютого 2022 року, — Полозов

Асан Ахтемов (ліворуч) та Наріман Джелял (праворуч). Фото: crimean-solidarity.org

Кримськотатарські політв'язні Наріман Джелял, а також брати Асан та Азіз Ахтемови залишаться під арештами до 23 лютого 2022 року. Таке рішення ухвалив "Київський районний суд" Сімферополя, повідомляє "Дом" з посиланням на інформацію адвоката Миколи Полозова.

"Саме ж рішення жодних сюрпризів не дало, суддя задовольнила клопотання слідчого ФСБ і продовжила термін утримання під вартою всім трьом ще на один місяць, а загалом до 23 лютого 2022 року. Це рішення "Київського районного суду" Сімферополя буде оскаржено захистом в апеляційному порядку", — написав Полозов.

Він зазначив, що цього разу розгляд клопотання слідчого про продовження терміну утримання кримським татарам відбувався не окремо, як було раніше, а в одному судовому засіданні за участю Нарімана, Асана та Азіза.

"Засідання відбувалося у закритому режимі. За клопотанням захисту, "судом" були надані документи, що обґрунтовують винесення ухвали про розгляд "справи" у закритому режимі. Як з'ясувалося, рішення суддя винесла на підставі клопотання слідчого, якому здалося, що розгляд "справи" у відкритому режимі може загрожувати безпеці учасникам процесу", — пояснив адвокат.

Водночас жодних документів, на яких ґрунтувалися б припущення слідчого, надано не було.

"Оскільки засідання тривало в закритому режимі, подробиці суду, що відбувалося в залі, повідомити неможливо. Єдине, "суд" пішов назустріч клопотанням адвокатів про допуск на оголошення підсумкового рішення родичів Нарімана, Асана та Азіза. Хоча і так за законом рішення навіть щодо закритого процесу виноситься у відкритому режимі, з допуском слухачів", — додав Полозов.

Читайте також: Джелялу загрожує до 20 років позбавлення волі: про розслідування справи розповів адвокат

Зазначимо, що братів Ахтемових та Нарімана Джеляла затримали після незаконних обшуків на початку вересня. Окупаційна влада Криму звинувачує затриманих у нібито диверсії на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем.

8 листопада у тимчасово окупованому Криму "слідством" було висунуто нове звинувачення Наріману Джелялу. Його звинуватили у контрабанді вибухового пристрою. За цією статтею йому загрожує від 7 до 12 років ув'язнення. 

Прямий ефір