Дизайнери створили благодійну колекцію прикрас, яка збереже українську спадщину

Колекція засновників бренду LOGVIN. Фото: kanaldom.tv

Вадим та Світлана Логвиненки давно займаються ювелірною справою. Після початку повномасштабного вторгнення їхню майстерню довелося евакуювати. Вадим вирішив зберегти українську спадщину у своїх колекціях, тож погодився на колаборацію з Національним музеєм історії України. Створена колекція прикрас родини Логвиненків стане оберегом українським воїнам, йдеться у сюжеті  "Ранку Вдома".

Масивний перстень, сережки, брошка та кольє. Усі ці прикраси об'єднує цікава фігурка чоловічка, який чи то танцює, чи то бореться. Цей загадковий образ дизайнер Вадим Логвиненко побачив у музеї й вирішив відтворити у своїх виробах.

Після евакуації родина Логвиненків продовжувала творити. Ювеліри, засновники бренду LOGVIN, замислились над тим, як зберегти культурну спадщину України. Зрештою Вадим винайшов один спосіб. Вирішив відразу втілити свою ідею та випустив нову колекцію прикрас.

"Чоловічок — це зображення одного з експонатів Мартинівського скарбу, який знайшли на території сучасної Черкащини. Скарб зберігся з періоду заснування Києва. Я намагався відтворити його максимально не змінюючи форму. Прикраси виготовляв з суміші двох металів. Це чисте золото, яке наноситься на срібло завдяки високим температурам. Майже рік я досліджував цю техніку і в мене вийшло", — розповідає Вадим Логвиненко. 

Давні жителі України використовували зображення чоловічка, як прикрасу до парадного одягу, а також оздоблювали ним сідла або щити.

"Це був оберіг для воїнів того часу. Хотів би, щоб цей символізм зберігся, щоб цей чоловічок приніс удачу нашим захисникам у боротьбі за незалежність", — резюмував Вадим.  

Колекція має не лише культурну, а й благодійну мету. Частину грошей з її продажу віддадуть на збереження спадщини скарбниці Національного музею історії України. Саме там перебуває більшість знахідок Мартинівського скарбу, однак побачити їх зараз неможливо. Усі колекції евакуювали ще на початку війни. У музеї виставили лише копії деяких експонатів, які й надихають вітчизняних дизайнерів на створення нових колекцій.

Читайте також: Працює з використаними гільзами та снарядами: новий проєкт української дизайнерки з Харкова

Прямий ефір